ЄБРР: В Україні лишається забагато перешкод для інвесторів

11 липня 2011, 20:33
Читать новость на русском

Інвестиційний клімат в Україні залишається достатньо важким через велику кількість законодавчих, регуляторних і адміністративних перешкод.

Таку думку висловив провідний радник Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) Антон Усов у коментарі Інституту Горшеніна, повідомляє агентство "УНІАН".

Експерт висловив думку, що Україна в умовах сучасного ринку повинна дуже сильно турбуватися тим, як ставитися до вітчизняних і закордонних інвесторів.

"У регіоні є ціла низка країн, які є прямими конкурентами України. Вони, безумовно, відволікатимуть на себе ресурси як Європейського банку, так і власні", - вважає Усов.

При цьому експерт зазначив, що дефіцит іноземних інвестицій, і взагалі будь-яких прямих інвестицій, закінчується дисбалансом економіки.

"Це, напевно, найважливіше. Тому що дуже багато законодавчих, регуляторних, адміністративних перешкод, про це ми говорили на зустрічі з президентом, це те, що сказали інвестори. Ще одна річ, про яку президент не говорив, - якщо подивитися на структуру проектів, які реалізуються у фінансуванні Європейського банку, то кількість цих проектів певною мірою зросла, але обсяг індивідуальних проектів зменшився. Це означає, що інвестори стали обережнішими", - зазначив Усов.

"Одна з причин - наслідки кризи, які до кінця не подолані. Друга причина - це те, що все ж таки клімат і умови ведення бізнесу в Україні залишаються такими, що виходити з великими проектами зараз далеко не всі наважуються", - вважає він.

На думку провідного радника ЄБРР, інвестиційна привабливість України не дуже зміниться після підписання договору про Зону вільної торгівлі з ЄС.

"Це зовнішній чинник, який сприятиме. Але разом із зовнішнім чинником є маса внутрішніх. Зрозуміло, це якась зовнішня кон`юнктура (наприклад, Україна є членом СОТ). Є якісь внутрішні речі, які в країні треба змінити. Тому що привабливість - це, перш за все, те, про що всі інвестори говорять: привабливість складається з суми чинників", - вважає він.