ЄС сьогодні може не розблокувати ембарго проти Росії, бо має серйозні розбіжності

16 травня 2022, 10:26
Читать новость на русском

У Євросоюзі не впевнені, що 16 травня міністрам закордонних справ вдасться домовитись про запровадження нафтового ембарго. Позиції країн, які виступають проти цього, – досить жорсткі.

Про це повідомив верховний представник ЄС Жозеп Боррель перед зустріччю Ради ЄС із зовнішніх справ. Проте Боррель запевнив – задля ембарго на російську нафту докладуть максимум зусиль.

Актуально Угорщина має корупційний газовий контракт з Росією, – міністр енергетики Галущенко

Не можу запевнити, що ембарго розблокують, – Боррель

Я не можу запевнити, що це (розблокування нафтового ембарго – 24 канал) станеться, тому що позиції дуже сильні. Але я думаю, що ми розуміємо приватні ситуації окремих країн-членів і всі з нас докладають зусиль, щоб виступати єдиним фронтом проти Росії. Я думаю, що нам вдасться зробити це,
– пояснив Боррель.

Верховний представник ЄС зазначив, що ситуація у країн Європи відрізняється. Деякі держави не мають виходу до моря, тож не можуть отримувати нафту танкерами. Саме тому їхня залежність від російського нафтопроводу така значна.

Світ зіткнувся з продовольчою кризою

Вторгнення Росії в Україну спричинило багато викликів перед світом. Один з найскладніших – можлива продовольча криза. Адже в Україні заблоковане постачання зерна. З главою МЗС Канади Мелані Жюлі Боррель сподівається обговорити кроки для подолання наслідків кризи та посилення санкційного тиску проти Росії.

Читайте також Угорщина натякнула, що їй треба до 750 мільйонів євро в обмін на згоду про нафтове ембарго

Проблеми з нафтовим ембарго: останні новини

  • У Німеччині заявили, що стануть незалежними від російського вугілля та нафти вже протягом 2022 року.
  • Найбільшим противником введення ембарго залишається Угорщина. ЗМІ пишуть, що уряд Орбана вимагає від ЄС до 750 мільйонів євро.
  • За інформацією ЗМІ, у Брюсселі думають, чи не обрізати 6-ий санкційний пакет і зачекати із забороною на російську нафту.

Дивіться у відео: британська розвідка про втрачений наступальний потенціал Росії