За протестами проти сланцевого газу у Європі видно руку "Газпрому", — ЗМІ

3 грудня 2014, 01:06
Читать новость на русском

Джерело:

InoPressa

Багато хто в Румунії, Болгарії та Литві підозрює, що за протестами захисників довкілля проти видобутку газу зі сланцевих порід стоїть Москва.

Про це пише газета Corriere della Sera.

У Румунії, Болгарії та Литві багато хто не сумніваються: за протестами захисників навколишнього середовища, які блокують проекти по вилученню газу зі сланцевих порід, проглядається рука Москви. Її дії спрямовані на те, щоб ці країни так і залишалися залежними від метану, який постачає "Газпром", а можливо, і на те, щоб дестабілізувати ці країни,
— йдеться у статті.

У Кремлі, природно, заперечують будь-який зв'язок з екологами, як і самі екологи. Коли у червні генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен висловив свої підозри на цей рахунок, Greenpeace саркастично відповів запитанням "чого накурилися у штаб-квартирі Північноатлантичного альянсу". Але на тлі російського наступу на всіх фронтах, включаючи ЗМІ та прямі фінансування "дружніх" політичних партій, підозри посилюються.

Якщо в США видобуток газу шляхом розлому порід під тиском води з використанням хімічних речовин можна вважати успішним, то в Європі захисники довкілля активно пручаються фрекінгу. Ці протести отримують всебічну підтримку з боку державного російського супутникового ТБ, що веде мовлення англійською.

Для Москви це не нова стратегія, пише видання. Судячи з секретних досьє, привезених колишнім шпигуном Мітрохіним, за спонтанними європейськими маніфестаціями проти євроракет (ядерні ракети середньої дальності) у 80-і роки були і гроші КДБ.

Нагадаємо, президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія у теперішніх умовах не може продовжувати реалізацію "Південного потоку".

Тим часом у Єврокомісії заявляють, що у ЄС немає юридичних підстав для компенсації зупинених проектів, як це сталося у випадку з "Південним потоком".