Замість розвитку український легпром знову демонструє падіння
Легка промисловість України демонструє падіння. Як констатують експерти галузі, звільнення від сплати податку на прибуток, закладене в Податковому кодексі, ситуацію не виправило.
За 3 місяці поточного року легка промисловість продемонструвала падіння на 12%. А обсяги виробництва за найпоширенішою схемою діяльності в легпромі - давальницькою - упали подекуди й до 60%.
«Простіше сьогодні завезти й продати. Тому наш виробник сьогодні - у полоні ситуації. Ми показуємо, наскільки ми конкурентні на європейському ринку, а внутрішній споживач, на жаль, не може реально оцінити рівень конкурентоздатності нашої продукції. Хоча багато з нею знайомі».
— виконавчий директор "Укрлегпрому" Тетяна Ізовіт.
Головними причинами відсутності очікуваного розвитку легпрому називають неконкурентні умови діяльності. Не сприяє цьому й "сервіс" державних органів.
«У нас підприємства перевіряють всі - СБУ, прокуратура, УБЕЗ, УБОЗ, санепідемстанція, пожарна станція і ще десятки різних інспекцій. потрібні інвестиції і потрібен захищений ринок».
— директор ЗАТ "Ужгородська швейна фабрика" Мирослава Каламуняк.
Підприємці легпрому скаржаться також назаконодавчі перспективи. Так, автори законопроекту про підвищення ввізного мита на імпорт обладнання та матеріалів ризикують ще більше ускладнити роботу бізнесу.
«Взуттєвики залежать від імпорту обладнання, яке ніколи в Україні не вироблялося, і не скоро буде вироблятися. А також від цілого ряду взуттєвих матеріалів. І в цій ситуації уряд планує запровадити ввізне мито на ці матеріали. Тобто це удар у спину взуттєвій промисловості України».
— президент "Укршкірвзуттяпром" Олександр Бородиня.
Українці ж щороку потребують близько 150 мільйонів пар взуття.