Загроза девальвації гривні зберігається

1 вересня 2011, 18:18
Читать новость на русском

Проте, здійснювати її треба поступово, без різких коливань, запевняють фахівці. Сьогодні Україна має негативний торгівельний баланс і стійкої тенденції до його зниження наразі немає.

"Негативний торгівельний баланс був покритий профіцитом по фінансовому рахунку і цей профіцит в липні склав 682 млн. Тобто будь-яких стійких тенденцій до вирівнювання торгівельного балансу немає. Тому загроза девальвації зберігається", - каже екс-міністр економіки Віктор Суслов.

"Девальвація в інтервалі 5-8% у рік це об'єктивно, у нас, на жаль, така інфляція, поки вона набагато вище, ніж у США, більш - необ'єктивно, але коли ви тримаєте її не один рік . а 2, 5 років, то за 5 років цих 5% перетворюються на 25% плюс спекулятивна складова в 25% і ціни відлітають" – впевнений фінансовий аналітик Ерік Найман

За прогнозами аналітиків, є декілька варіантів розвитку ситуації. За умов "м’якого" варіанту - громадяни девальвації майже не помітять, адже долар подорожчає максимум до 8 грн. 30 коп. А за умов так званого "помірного" варіанту, національна валюта девальвує до 8,50-8,60 коп. за доллар.