Бабак назвав терміни здачі тесту для вступу та розповів про роботу шкіл на окупованих територіях

27 травня 2022, 16:29
Читать новость на русском

В Україні триває реєстрація абітурієнтів на мультипредметний тест, який проведуть цього замість ЗНО. В Освітньому комітеті розповіли про терміни здачі тесту та про роботу шкіл на окупованих територіях.

Про це 24 каналу розповів голова Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій.

До теми Педан запускає унікальний проєкт про університети: що вже відомо

Про мультипредметний тест для вступу

За його словами, ЗНО в Україні через війну провести неможливо. Тому Освітній комітет разом з Міністерством освіти, урядом та парламентом напрацювали зміни. І замість декількох предметів ЗНО буде єдиний загальнонаціональний тест.

Він буде складатися щодня ( в у всіх пунктах тестування в Україні та за кордоном. Бабак наголосив, що буде кілька спроб скласти тест.

Це буде один тест, але в нього багато варіантів. І поки заплановано 3 сесії його здачі:

  • основна сесія – з 18 липня по 4 серпня,
  • додаткова сесія – з 16 по 20 серпня,
  • спеціальна сесія – з 12 по 16 вересня.

Голова Освітнього комітету наголосив, що такі пункти здачі тесту будуть і за кордоном. Наразі МОН веде перемовини з міністерствами інших країн, щоб створити їх.

Це онлайн тест, його будуть складати в комп’ютерному класі, але необхідна фізична присутність дитини, щоб верифікувати особу.

Довідка! Попередня реєстрація на мультипредметний тест триватиме з 20 травня по 7 червня включно. Після нього йтиме другий – з 21 червня по 7 липня.

Зазначимо, що для участі в основній частині тестування необхідна попередня реєстрація. Якщо до 7 червня випускник її не пройде, то брати участь у тесті він не зможе.

З 12 липня абітурієнти, які пройшли два етапи підтвердження, зможуть завантажити запрошення-перепустку. На ньому будуть вказані: дата, час, а також місце проведення тестування.

Сергій Бабак каже, що наразі невідома точна кількість охочих, бо досі абітурієнти реєструються.

Але по цим даним ми не бачимо зменшення бажання вчитися в українських вишах,
– запевнив він.

Як зареєструватися на мультитест

Зайдіть на Інформаційну сторінку учасника ЗНО та заповніть спеціальну форму доступу учасникам 2022 року:

  • із запропонованого списку необхідно буде вибрати країну або ж регіон України, поблизу якого абітурієнт перебуватиме у проміжку з 18 липня по 4 серпня (період основної сесії тестування);
  • зазначити своє прізвище, а також ім'я;
  • обчислити математичне завдання та ввести результат у клітинку та натиснути кнопку "Взяти участь у НМТ".

Після цього абітурієнт отримає повідомлення. У ньому йтиметься про те, що він успішно пройшов перший етап реєстрації. Під час другого етапу слід буде знову вибрати населений пункт для проходження тестування. Так учень отримає запрошення.

Що відомо про мультипредметний тест для вступу

  • Для вступу на перший курс на бакалавра (будуть використовувати результати національного мультипредметного тесту (НМТ).
  • Це комп’ютерний онлайн-тест, що складатиметься з трьох блоків: українська мова, математика та історія України. тест міститиме по 20 завдань з кожного блоку, виконати які потрібно за 120 хвилин. Докладніше про зміст блоків НМТ – тут.
  • Наразі для абітурієнтів став доступним демонстраційний варіант тесту, з яким доречно попрацювати всім майбутнім учасникам.
  • Після завершення виконання всіх завдань НМТ учасник отримає кількість тестових балів за кожний блок. Для конкурсного відбору будуть використовувати результати виконання кожного блоку, переведені у шкалу 100 – 200 балів.

Про роботу шкіл на окупованих територіях

Бабак розповів, що на початку війни в Україні розробили стандарти, як школам працювати на окупованих територіях.

Якщо окупаційна влада вимагає школу перейти на російську програму навчання тощо, то такий школам рекомендовано піти на "простій". Вони звертаються до своєї ОВА, яка це оформляє,
– заявив він.

Як пояснив голова комітету, в такому випадку за всіма вчителями зберігається місце роботи і щонайменше 2/3 зарплати, незалежно від того, чи працює школа.

Також, за словами Бабака, наша влада напрацьовує механізми, як уточнити статті про колаборацію. Остаточно розбиратися будуть, коли деокупують ці території.

Що відбувається на окупованих територіях? "Ми чуємо про випадки, де окупаційна влада вимагає працювати, і намагаємося допомогти школі. Ми намагаємося звідси вирішити це питання, кажемо, що робити, якщо директор став колаборантом тощо", – сказав він.

До слова, дітям з тимчасово окупованих територій можна отримати документ про освіту зробити у два способи:

  • офлайн – виїхати на підконтрольну Україні територію до будь-якого закладу освіти й повідомити про це місцевий департамент освіти й науки;
  • онлайн – у будь-якій з онлайн-платформ. Зокрема, "Атмосферна школа", "Школа оптіма" та інших, які перераховані на сайті Міносвіти.

Сергій Бабак додав, що питання, як почнеться наступний навчальний рік, залежить від безпекової ситуації в Україні.

Бабак про терміни здачі тесту та роботу шкіл на окупованих територіях