Ексклюзивне навчання в 6 класі за програмою НУШ: як забезпечити своїй дитині найкраще майбутнє
В Україні триває впровадження Нової української школи (НУШ). Ця освітня реформа спрямована на те, аби школярі отримували не лише якісні знання, а й вміли застосовувати їх у житті.
Зокрема, у 2023 році учні 6 класу почнуть здобувати освіту за програмою НУШ. Що очікує дітей, які готуються до школи і як обрати найкращий варіант навчання для свого шестикласника, розповідаємо у матеріалі 24 Каналу.
Читайте також Навчання майбутнього: де в Україні школярі можуть здобути білінгвальну освіту
Що варто знати про реформу НУШ в Україні
Нова українська школа (НУШ) – це довготермінова реформа, запроваджена Міністерством освіти і науки України з 2018/2019 навчального року. Головна її мета – створити школу, в якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, а й вміння застосовувати їх у житті.
Впроваджувати реформу почали з перших класів. Так, у 2018 році нові стандарти тестували у 100 школах по всій країні. Водночас реформу запустили й у 5 – 9 класах. Реалізація проєкту розрахована на 2021 – 2027 роки у три етапи. Зокрема, у 2023 році 6 клас також починає навчатися за програмою НУШ.
Війна вплинула на реформу НУШ / Фото Pexels
Аби навчання було ефективним, школи мають отримати нове мультимедійне обладнання, комп'ютери, дидактичні матеріали. Вчителі ж зобов'язані пройти відповідне навчання.
Однак з лютого 2022 року через повномасштабну війну українські освітяни зіткнулися зі значними труднощами у реалізації реформи НУШ. Зокрема, міністр освіти і науки України Оксен Лісовий акцентував на тому, що деякі учителі не пройшли перекваліфікацію, а підручників для окремих класів просто не надрукували. Усе це вплинуло на швидкість впровадження змін.
Що робити батькам учнів, які навчаються за програмою НУШ
Цілком закономірно, що така ситуація непокоїть батьків тих школярів, які навчаються за новими стандартами. Адже недоліки у впровадженні реформи можуть позначитися на якості знань дітей. У цьому випадку українським родинам потрібно звертати увагу на кілька ключових моментів.
Дізнатись про рівень забезпечення підручниками та посібниками
Значною проблемою у минулому навчальному році стало те, що деякі підручники для НУШ просто не надрукували. Зокрема, учні 5 класів, які цьогоріч стануть шестикласниками, вчилися без потрібних книг, оскільки кошти скерували на оборонний сектор.
Існує ризик, що й у 2023/2024 навчальному році можуть виникнути труднощі з навчальними матеріалами. Зокрема, як повідомили у МОН, до 1 вересня в Україні планують надрукувати підручники із 9 предметів для 6-х класів, що навчаються за системою НУШ. Для решти – а це ще 5 навчальних дисциплін – випустити книги до початку навчального року не встигнуть, оскільки бракує фінансування. Відтак учні мають отримати їх пізніше.
У 2023/2024 році може виникнути проблема з підручниками для НУШ / Фото Pexels
Тож батькам перед початком нового навчального року дуже важливо дізнатися, чи має школа належну кількість підручників та посібників і чи вистачить їх на всіх учнів у класі. Також потрібно уточнити, чи наявне у навчальному закладі мультимедійне обладнання та комп'ютери, адже ці інструменти необхідні для подачі матеріалу у межах НУШ.
Звернути увагу на кваліфікацію педагогів
Багато педагогів у державних школах не пройшли відповідне навчання, яке потрібне для того, аби викладати за стандартами НУШ. Тож частина вчителів, як і торік, можуть продовжувати працювати за старою системою, а не так, як вимагає реформа. Це стане додатковою проблемою для учнів.
Тож варто перевірити, чи вчителі у школі, де навчається ваша дитина, пройшли перекваліфікацію. Якщо це не так, то варто замислитися про зміну навчального закладу.
Розглянути альтернативу приватних шкіл
Зважаючи на труднощі зі впровадженням НУШ, деякі батьки розглядають приватні навчальні заклади як альтернативу державним. Однак такий варіант підходить далеко не для всіх родин, адже навчання у таких школах може дорого коштувати.
Де шестикласнику здобути хороші знання за програмою НУШ
Якщо ви – батьки майбутнього шестикласника, то радимо звернути увагу на ще одну можливість, яка відкриває доступ до якісних знань. Найкращим закладом освіти для учня 6 класу у 2023 році стане дистанційна школа "Оптіма".
"Оптіма" повністю готова до початку освітнього процесу. Відтак не потрібно докуповувати жодних навчальних посібників або зошитів. А матеріали для 6 класу уже оновлені за програмою НУШ.
Вчителі цієї школи викладають предмети за найсучаснішими методиками. На дитину тут чекають анімовані відеоуроки, інтерактивні завдання, 3Д-моделі. Ці інструменти тримають увагу учнів протягом усього заняття. Завдяки їм уроки настільки цікаві, що школярі з нетерпінням чекатимуть наступних.
Ознайомитися з усіма навчальними матеріалами можна на сайті дистанційної школи "Оптіма" у режимі демодоступу. Важливо, що ця опція – абсолютно безплатна. Тож можна самостійно оцінити оновлені матеріали для 6 класу протягом двох тижнів, сформувати власне враження й ухвалити виважене рішення.