Безпека в інтернеті: де шукати якісний українськомовний навчальний контент для дошкільнят

28 листопада 2023, 15:00
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Пізнавальний контент є дуже важливим для розвитку дітей. При цьому краще, аби малеча отримувала інформацію саме з українськомовних відео, аудіо та книг.

Адже мова є важливим фактором україноцентричного розвитку дитини. Це особливо важливо у час повномасштабної війни з Росією, зазначає 24 Канал.

Дивіться також Як ефективно підготувати дитину до школи: поради для батьків майбутніх першокласників

Українськомовних пізнавальних відео в мережі з кожним роком стає все більше. Так, діти мають можливість вивчати історію, літературу, точні науки рідною мовою. Проте, на жаль, цікавого й водночас корисного контенту для малюків дошкільного віку все ще недостатньо.

Ба більше, витримувати конкуренцію з російськомовними каналами й мультиками надзвичайно складно. Вони весь час потрапляють в рекомендації у ютубі та витісняють українські відео. Тож, на жаль, діти можуть навіть мимоволі "ловити" ноти російського контенту. До того ж існує великий ризик, що така інформація може містити ворожу пропаганду. Як не допустити цього та забезпечити дитині перегляд справді якісного українськомовного контенту, читайте у матеріалі.

Чому важливо обмежити доступ дитини до російськомовного контенту

Сьогодні дуже важливо вберегти дитину від згубного впливу російськомовного контенту. Адже більшість таких відео та аудіо, які малюк дивиться чи чує, продукує саме держава-агресор. Цей контент фактично робить свій внесок у підтримку функціонування російської економіки, яка працює на знищення нашої держави. Тож дитині варто доступно пояснити, що, переглядаючи матеріали мовою ворога, вона сприяє тому, що автори отримують прибуток і своєю чергою фінансують армію, яка напала на Україну.

Також контент російською мовою є небезпечним для вашої дитини, адже чимало відео та пісень містять в собі елементи пропаганди. За допомогою таких матеріалів Росія намагається насаджувати цінності, які є чужими українцям. Крім того, якість такого контенту надзвичайно низька. Тож батькам варто перевіряти, що дивиться і слухає дитина, поки в неї остаточно не сформувалися культурні смаки.

На сьогодні, відповідно до законодавства, освітній контент в Україні має бути лише державною мовою. Тож краще не дозволяйте дитині дивитися пізнавальні відео російською. Така інформація може не лише негативно вплинути на інтелектуальний розвиток дитини, а й зробити її заручником ворожої пропаганди.

Як не дозволяти дитині дивитися ворожі відео з інтернету

Тож дуже важливо обмежити дитину у споживанні російськомовного контенту. Про те, як саме зробити це ефективно, розповідаємо далі.

  • Безпечний режим. Перш за все можете ввімкнути "безпечний режим" у налаштуваннях платформи. Також важливо скаржитися на шкідливий для дитини контент.

  • Перевірені додатки та канали. Можете відразу підписати дитину на перевірені канали чи встановити на її гаджет перевірені додатки. Це зменшить ризик потрапляння небезпечних відео у її плей-лист.

  • Окремий канал. Також може створити дитині окремий канал на ютубі. Адже якщо вона переглядатиме відео з вашого, то їй може підтягувати непотрібний для неї контент. При цьому пам’ятайте про батьківський контроль.

  • Батьківський контроль. Важливо стежити за тим, які відео переглядає дитина, аби відфільтровувати зайві та шкідливі. Зокрема, можете налаштувати "батьківський контроль", щоб бути в курсі, які матеріали потрапляють на очі вашій малечі.

  • Вимкнути автовідтворення. Аби ваша дитина у ютюбі натрапляла на менше непотрібних для неї відео, краще вимкніть там автовідтворення. Адже після перегляду гарного українського мультика мережа може відразу "підсунути" малечі російський або радянський мультик з елементами пропаганди.

  • Вибір і налаштування мови. Цей пункт є одним із найважливіших, адже вам потрібно обмежити дитину від російськомовного контенту. Тому у налаштуваннях гаджета та всіх платформ також потрібно обов’язково змінити мову на українську.

Важливо контролювати, що саме переглядають ваші діти в інтернеті / Фото Shutterstock

Ці способи стануть помічниками у створенні безпечного інтернет-середовища вашої дитини. Однак лише обмежити доступ до всього російськомовного – замало. Необхідно також подбати про те, аби малюк активно взаємодіяв з якісним українськомовним навчальним та розважальним контентом.

Optima Kids – найкращий та безпечний застосунок для вашої дитини

Насамперед слід зібрати інформацію про те, які цікаві та захопливі матеріали українською вже є на ринку. Складіть список найкращих ютуб-каналів та програм і пропонуйте їх вашій дитині. Зокрема, радимо звернути увагу на Optima Kids. Цей цікавий освітній застосунок можна встановити на будь-який гаджет. Він доступний для Android, iOS, крім того, є версія для браузера.

Ваша дитина буде у захваті від запропонованого контенту. Optima Kids містить 200 тематичних занять, яскраві анімаційні ролики, розвивальні ігри. Тож сумувати малеча точно не буде. Застосунок також допомагає досліджувати навколишній світ, розвивати навички письма, читання й математики.

Що цікаво, спеціально для застосунку розробили надзвичайний "Зошит зірок". Він містить захопливі логічні завдання, які розвивають здібності дітей та допомагають їм здобути навички письма і читання. З Optima Kids батьки можуть використовувати телефон або планшет для ефективного онлайн-навчання своїх малюків. Крім того, дошкільнята сформують базові риси особистості, як-от самостійність, відповідальність і креативність.

Тож можете навіть не хвилюватися: ваша дитина здобуде цінний досвід освіти та захоче вчитися надалі. Ба більше: інтерактивна платформа допоможе дистанційно й безпечно опанувати навички та знання, необхідні для успішного майбутнього навчання у школі. Наразі застосунок безоплатний для всіх охочих.

Також варто підписатися на ютюб-канал Optima Kids. Тут ваша дитина знайде цікаві розвивальні мультфільми, вірші, музичні та аудіоказки. А відео із серії "Весела майстерня" допоможуть створити різноманітні вироби своїми руками.

Застосунок та ютюб-канал Optima Kids заохотять дитину до навчання і пізнання світу. А найголовніше – хлопчики та дівчатка з раннього віку можуть отримувати якісну та цікаву інформацію українською мовою.