ДСЯО розпочне акредитацію освітніх програм для коледжів

4 січня 2022, 18:25
Читать новость на русском

Джерело:

Osvita.ua

Державна служба якості освіти вперше розпочне процедуру акредитації освітньо-професійних програм для коледжів і технікумів.

Акредитація відбуватиметься відповідно до наказу МОН, що набув чинності 24 грудня 2021 року. Здійснення процедури акредитації покладено на Державну службу якості освіти України.

До теми Запуск НУШ у 5 класах та відновлення гуртожитків: цілі МОН на 2022 рік та перелік досягнень

З 17 січня 2022 року ДСЯО розпочинає акредитацію освітньо-професійних програм для коледжів, які планують випуск в лютому 2022 року за вперше започаткованими освітньо-професійними програмами в межах спеціальностей, та неакредитованими за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодший спеціаліст.

Процедура акредитації триватиме протягом двох місяців з моменту подання заяви до прийняття рішення. Тим закладам освіти, що планують випуск у червні 2022 року і не мають акредитації, рекомендовано подавати документи з березня 2022 року.

Заклади освіти, які бажають акредитувати освітньо-професійну програму у наступному навчальному році, з 1 травня до 1 липня навчального року мають подати в електронному вигляді заяву про наміри акредитації.

Що таке акредитація освітніх програм?

Це оцінювання якості освітньої програми та освітньої діяльності закладу освіти за цією програмою на предмет відповідності стандарту освіти.

У разі ухвалення рішення про акредитацію освітньої програми, закладу видають сертифікат про акредитацію або копію рішення і вносить зазначену інформацію до Єдиної державної електронної бази з питань освіти.

Сертифікат про акредитацію вперше видається строком на п’ять років, а під час другої та наступних акредитацій – строком на 10 років.


До слова, в Україні з 1 січня 2022 року зростуть стипендії для студентів вишів у 1,5 рази, для студентів профтехучилищ – у 2,5 раза. Якими будуть стипендії – читайте у статті.