Не відпрацював 3 роки: суд змусив студента-медика заплатити університету 128 тисяч гривень
Тернопільський національний медичний університет імені Горбачевського відсудив у свого колишнього студента 128, 5 тисяч гривень компенсації за навчання, оскільки той не відпрацював три роки за направленням.
Лікар отримав направлення у районну лікарню, проте звільнився. Суд змусив його виплатити стипендію, яку він отримував від вишу.
До теми МОН радить вишам та коледжам перейти на дистанційку на три тижні: дати
Студент не відпрацював три роки
Студента з Рівненської області у 2009 році зарахували на державну форму навчання в медичний університет у Тернополі. Після закінчення навчання він попросив направлення на роботу за місцем проживання його батьків.
У 2015 році медика відправили на роботу в Демидівську лікарню на посаду лікаря-анестезіолога. Проте він у 2017 році звільнився за згодою двох сторін.
Виш подав до суду
Тернопільський медуніверситет через це подав позов, оскільки там вважають, що колишній студент порушив умови договору, не пропрацювавши три роки в державній установі охорони здоров`я.
В медуніверситеті пояснили, що навчання студента на державній формі вони оцінили у 80 тисяч гривень. Також він отримав понад 48 тисяч гривень стипендії. А тому навчальний заклад вимагав від студента-медика повернути їм 128 тисяч гривень.
Рішення суду
На суд колишній студент не прийшов, його захисник наголошував, що відповідач не визнає позовних вимог, оскільки на його думку, для цього не існує законних підстав.
Проте Млинівський районний суд задовольнив клопотання медуніверситету та вирішив стягнути із відповідача 128,5 тисяч гривень за навчання. Відповідач ще може подати позов.
До слова, у Національному університеті "Чернігівський колегіум" імені Т. Шевченка на вчителя фізики цього року вступив лише один першокурсник. Експерти кажуть, що щороку тенденція на природничі спеціальності зменшується.