ПЛР-тести для вчителів мають бути безкоштовними, якщо за ними допускатимуть до роботи, – експерт
Джерело:
"Громадське радіо"Під час посиленого карантину будуть працювати лише школи, де вакциновано понад 80% вчителів. Деякі міста вирішили також допускати до роботи невакцинованих вчителів, але вони будуть мати негативний тест на COVID-19. Експерти кажуть, що в такому випадку ПЛР-тести для освітян мають бути безкоштовними.
Таку думку висловив освітній омбудсмен Сергій Горбачов. Проте за його словами, наразі немає документа, яким би вимагав вчителів робити ПЛР-тести за власний кошт для допуску до роботи.
До теми Вакцинуватися чи ні: думки вчителів розділилися перед початком навчального року
Саму ідею щодо здачі ПЛР-тесту невакцинованим вчителям освітній омбудсмен вважає логічною, адже школа має забезпечувати право на життя і здоров’я.
Водночас Сергій Горбачов запевняє, що зараз немає закону, який забороняє допускати до роботи невакцинованих вчителів.
Якщо проходження ПЛР-тесту є умовою доступу до роботи, то цей тест має бути безкоштовним. Інакше це порушення прав, адже тести дорогі,
– каже омбудсмен.
Крім того, Сергій Горбачов вважає, що для старших дітей (від 7 – 8 клас до студентів) перехід на дистанційне навчання не є критичним.
"Проте учням до 7 класу все ж бажано навчатися очно. Навчання дітей – це серйозна робота. Батьки – не вчителі, вони не мають вміти навчати. Я виступаю за те, що за найменшої можливості має бути очне навчання, – додав Горбачов.
Омбудсмен сказав, що є закордонні дослідження, які свідчать, що чим старша дитина, тим менша різниця – навчається вона очно чи дистанційно. Однак для молодших класів – це дійсно важливо.
Читайте також У МОН спростували фейк про скасування навчання з 1 вересня
Нагадаємо, на Тернопільщині під час посиленого карантину невакциновані вчителі повинні будуть робити ПЛР-тести кожного тижня, щоб школи змогли працювати в очному режимі.
До слова, станом на 15 серпня в Україні пройшли повний курс вакцинації від COVID-19 майже 333 тисячі освітян (25% вчителів). Ще приблизно 132,7 тисяч вчителів отримали першу дозу та очікують другої (це приблизно 35% освітян).
Додамо, що наразі вакцинація педагогів не є обов’язковою і залишається добровільною. Тому директор не має права обмежувати доступ до роботи у школі вчителя, який не отримав щеплення.