Чи потрібно школярам вивчати фінансову грамотність: думки батьків та дітей
Джерело:
Gazeta.uaМіністерство освіти і науки України затвердило освітню програму для учнів 5 – 9 класів. У типових навчальних планах, які є частиною програми, з'явився новий предмет "Підприємництво і фінансова грамотність".
Думки батьків та дітей трохи розділились. Школярі здебільшого хочуть вивчати новий предмет, однак батьки не повністю впевнені у достатній кваліфікації педагогів.
Цікаво Як навчити дитину керувати власним бюджетом: поради для батьків
Думки школярів
Школярці Софії Тараненко подобається така ініціатива. На її думку, кожен повинен знати, як раціонально витрачати гроші та сплачувати податки, адже це допоможе розвинути рівень загальної усвідомленості.
На жаль, є речі про фінанси, про які діти не знають, доки не натраплять на них у реальному житті. Було б чудово заздалегідь підготуватися й здобути знання про реальний світ,
– розповідає дівчинка.
Інша школярка Софія Даценко переконана, що це також корисна новація для шкільної програми. У зв'язку з глобалізацією з'являються, зокрема, нові фінансові завдання та послуги.
Здобуття знань із фінансової грамотності допоможе сформувати правильне ставлення до особистих грошей і допоможе приймати вигідні рішення у майбутньому,
– наполягає Софія.
Учениця Тетяна Георгієва впевнена, що зростання матеріальних статків залежить від того, наскільки доцільно люди вміють витрачати ресурси та розпоряджатися коштами.
Вона розповідає, що їй було б цікаво вивчати фінансову грамотність, адже це згодом допоможе стати їй успішною. Окрім цього, підвищення знань населення про гроші покращить розвиток економіки та забезпечить добробут громадян.
До теми Батьків закликають говорити з дітьми про гроші: чому це важливо
Думки батьків
Матір дев'ятикласниці Інна Молчанова зауважила, що фінансова грамотність необхідна усім школярам. На її думку, у розвинених країнах діти вміють поводитись із грошима й розуміють, що це є основою успішного майбутнього.
Однак не зі всім у новій освітній програмі Інна погоджується.
Підприємництво – це вже вужчий профіль. Вважаю, що це не потрібно, адже виховаємо низку підприємців. Зараз на ринку праці більший попит мають прості робітники з аграрної галузі та виробництва,
– додає матір дев'ятикласниці.
Мати двох п'ятикласників Анна Романенко підкреслює, що у підході до викладання цієї дисципліни варто забезпечити відповідальних фахівців з галузі, а не впроваджувати предмет "для галочки".
Важко коментувати, оскільки я ще не бачила, який фактичний матеріал міститимуть ці предмети. Проте загалом я прихильниця предметів у школах, які підготують наших дітей до реалій життя та навчатимуть їх бути соціально відповідальними,
– розповідає Анна.