Чи повинні батьки платити за пошкоджене дитиною майно у школі
Джерело:
в ефірі "Сніданку з 1 + 1"Батьки та вчителі часто сперечаються через те, що дитина щось розбила чи поламала у школі. Хто має відшкодувати пошкоджене дитиною майно у школі – читайте відповідь юриста.
Експерти запевняють, що дітям варто “виплескувати” енергію на перерві, щоб вони могли потім висидіти 45 хвилин на уроці. Але директори шкіл кажуть, що діти часто між уроками шкодять шкільне майно.
До теми Чи можуть батьки побачити контрольну роботу своєї дитини: пояснення
Чи мають батьки платити за пошкоджене майно
Юрист Роман Бондаренко наголошує, що в будь-якому випадку дитина не має нести відповідальності за пошкоджене майно.
Якщо дитиною завдається шкода майна, коли вона перебуває в школі, то заклад освіти несе за це відповідальність, а не малеча,
– каже він.
Водночас якщо дитина умисно школить майно, то школа може звернутися до батьків учня з проханням відшкодування збитків. В такому випадку адміністрація може подати цивільний позов до суду на батьків, щоб вони відшкодували матеріальні збитки.
Чи повинні батьки робити ремонт у школі, де вчиться їхня дитина? У "Путівнику школою" юристи запевняють, що батьки не зобов’язані це робити. Ремонт у школі має робити її засновник (територіальна громада в особі місцевого органу влади.
До слова, у Дніпрі школяр просто під час уроку накинувся з кулаками на вчительку музики за те, що вона забрала в нього смартфон. В результаті – у жінки множинні синці та гематоми. Деталі інциденту – читайте у статті.