Відтермінували зміни та прибрали норми: у Раді зареєстрували законопроєкт щодо старшої школи

9 лютого 2021, 17:32
Читать новость на русском

Джерело:

Верховна Рада

На сайті Верховної Ради зареєстрували новий законопроєкт № 4629-1 про внесення змін до деяких законів щодо мережі ліцеїв для запровадження профільної шкільної освіти. Там, зокрема, відтермінували зміни впровадження реформи – з 2024 на 2027 рік.

А все для того, щоб зупинити процес закриття шкіл. Депутатка Юлія Гришина розповіла, що Комітет ВР з питань освіти разом з МОН розробив законопроєкт про мережу старшої школи.

До теми У Чернігові деякі школи не прийматимуть учнів до 10 – 11 класів з 2021 року: де навчатися дітям

Гришина у фейсбуці наголосила, що депутати зберегли можливості для продовження реформи і розбудови мережі, але створили нові механізми.

Основні тези законопроєкту:

  • Розширюють поняття "безпечний освітній простір" на всі ланки освіти. Дошкільнята, студенти і школярі – усі мають навчатися у безпечному середовищі. І врегульовують питання освіти дітей, які довго перебувають на лікуванні.
  • Громада матиме право створювати і утримувати ліцеї на базі опорних шкіл. Головне – бути спроможним це зробити і дотримуватись вимог законодавства.
  • Прибрали норму про "50 тисяч". Якщо зміни ухвалять, то будь-яка громада, яка буде здатна заснувати і утримувати ліцей, буде мати таку можливість.
  • Формалізують випадки, коли громада може утримувати заклади трьох рівнів середньої освіти із забезпеченням якісного вибору профілей для дітей.
  • Відтерміновують зміни, які мали відбутися до 2022-2024 років – до 2027 року. "Це не стане загрозою для реформи, але зробить перехід не таким болісним", – вважає Гришина.
  • Нададуть доручення уряду закласти окремі кошти для регіонів на створення та формування мережі старшої школи.

Додамо, що тексту законопроєкту поки не оприлюднили.

А міністр освіти Сергій Шкралет наголосив, що учні, батьки та вчителі хвилюються щодо навчання у старшій школі.

Ще раз наголошую, що кожна дитина, яка виявить бажання навчатися в 10 – 11 (12) класах, матиме таку змогу. У законі є норми, які потребують доопрацювання разом з профільним комітетом ВР. Вже напрацьовані зміни, зокрема плануємо розширити повноваження засновників при створенні ліцеїв,
– зазначив він.

До слова, згідно з реформою НУШ заклади середньої освіти мають переформатуватися:

  • 1 – 4 класи – це початкова освіта,
  • 5 – 9 класи – це базова освіта (заклади називатимуться гімназіями)
  • 10 – 12 класи – це профільна освіта (будуть створені ліцеї).

Нова система остаточно має запрацювати від 2027 року (коли до профільних ліцеїв доростуть учні НУШ, які зараз вчаться в третьому класі). Детальніше про це – читайте за посиланням.