Чи треба залишати учнів на другий рік: думка міністра освіти

16 серпня 2021, 09:34
Читать новость на русском

Джерело:

"Главком"

В українських школах тепер не залишають школярів на другий рік. Міністр освіти Сергій Шкарлет заявив, що він виступає проти того, щоби лишати учнів, які не встигають, на наступний рік у тому ж класі.

Шкарлет вважає, що педагоги повинні працювати над тим, аби дитина, яка переходить до наступного класу, засвоїла матеріал попередніх класів.

До теми Шкарлет розповів, які класи навчатимуться навіть за найгіршого сценарію

За словами Шкарлета, він все своє життя дуже великий супротивник такого "батога". і це є ознакою тоталітарності, узурпації та слабкості.

Я не прихильник ніяких батогів. Я прихильник навчання, повторення, засвоєння, більш превентивних методів навчання, а не батога, це – 100%,
– сказав міністр освіти.

Він запевняє, що з такими учнями мають працювати вчителі. "Це питання повторення вивчення матеріалу, організації індивідуальних занять, формування власної освітньої траєкторії – є такий термін в Новій українській школі. Зважайте, що не у всіх дітей моторика однакова", – каже Шкарлет.

На його думку, виявлення саме на ранніх етапах навчання цієї різниці і є майстерністю вчителя. Тож, такі обов’язки для вчителя прописані у професійних стандартах для учителів НУШ.

Читайте також Шкарлет заявив, що викладачам платитимуть по 4 тисячі доларів, а вчителям піднімуть зарплату

До слова, Сергій Шкарлет повідомив, чи будуть у школах уроки сексуального виховання. За його словами, у Радянському Союзі тема сексуального виховання була заборонена, але зараз учні частково вивчають її у школах. У яких предметах присутня ця тема – читайте за посиланням.

Окрім того, у МОН вирішили не запроваджувати у школах обов’язковою християнську етику. Що кажуть батьки та чи будуть вивчати етику на факультативі – читайте у статті.