Україна продовжить наукові дослідження в Антарктиці: рішення уряду

21 січня 2021, 12:32
Читать новость на русском

Станція "Академік Вернадський" продовжить свою дослідницьку діяльність. Науково-технічна програма діятиме ще щонайменше наступні 3 роки.

Для забезпечення безперервної роботи станції "Академік Вернадський", термін дії Державної науково-технічної програми досліджень в Антарктиці продовжено до 2023 року. Про це повідомляє пресслужба МОН.

Цікаво Українських студентів 1 та 2 курсів запрошують на навчання до США за програмою обміну: деталі

Для цього урядом 20 січня 2021 року було прийнято відповідну постанову, й таке рішення забезпечує подальше проведення та фінансування українських антарктичних експедицій.

Що відомо про станцію "Академік Вернадський"

Це наразі єдина українська антарктична станція, що розташована на мисі Марина за 7 кілометрів від західного узбережжя Антарктичного півострова. Вона є постійно діючим метеорологічним центром та географічною обсерваторією.

1947 року була створена Великою Британією і називалася "Фарадей", але в 1996 перейшла у власність України та перейменована на честь видатного українського науковця.

План нової програми передбачає підготовку та затвердження проведень Україною полярних досліджень до 2030 року, однак, в умовах пандемії вкрай складно наперед планувати видатки та оцінювати можливості тих чи інших досліджень.

Компромісним вирішенням проблеми стала тимчасова програма, й на станції "Академік Вернадський" зараз продовжують відбуватися довготривалі дослідницькі роботи, ремонт та модернізація приміщення.

Щороку Національний антарктичний науковий центр України відбирає близько 12 осіб для річної експедиції на станцію:
  • вчених;
  • лікаря;
  • кухаря;
  • дизеліста-електрика;
  • системного механіка;
  • системного адміністратора зв'язку.

Додамо, що у вересні 2020 року уряд вперше за 20 років збільшив оплату праці полярних дослідників станції "Академік Вернадський".

Цікаво Вчителям збільшили зарплати на 20%: уряд ухвалив постанову