Отримають стипендію та житло: в Україні запустять курси для абітурієнтів з Криму й ОРДЛО

29 березня 2021, 14:54
Читать новость на русском

В Україні у червні 2021 року запустять безкоштовні підготовчі курси для абітурієнтів з окупованих територій, які мають намір вступати до українських вишів. Вони триватимуть орієнтовно 2 місяці.

Заступниця міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Інна Драганчук розповіла, що студентам обіцяють надати житло та стипендії. Пілотний проєкт запустять на базі 25 університетів, які оберуть завдяки конкурсу.

Читайте також Деякі вчителі замість онлайн-уроків надсилають учням завдання у вайбер: реакція Шкарлета

Що відомо про курси

За словами Драганчук, абітурієнти, які вступають через освітні центри "Донбас-Україна" та "Крим-Україна", матимуть можливість відвідувати підготовчі курси. Вони передбачатимуть забезпечення стипендіями та безкоштовне проживання у гуртожитках.

Ми плануємо, що курси за таким форматом почнуться напередодні Дня Конституції України й триватимуть до початку навчального процесу в університетах. Це орієнтовно 2 – 2,5 місяці,
– наголосила заступниця міністра.

Скільки коштуватиме підготовка

Як розповіла Драганчук, підготовка одного абітурієнта коштуватиме державі від 8 до 13 тисяч гривень на місяць. Однак в цю суму входить стипендія, витрати на гуртожиток та інше.

До теми МОН хоче відкрити в Україні "школу супергероїв": які діти там будуть навчатися

Драганчук припустила, що у 2021 році на такі курси запишуться 500 – 750 абітурієнтів. Після проходження навчання вони матимуть змогу вступати до будь-якого університету, а не тільки туди, де проходила підготовка.

Вступ абітурієнтів з окупованих територій: коротко

  • В Україні створили освітні центри "Крим-Україна" та "Донбас-Україна", звернувшись до яких вступники з тимчасово окупованих територій можуть вступати без ЗНО до українських університетів.
  • У 2020 році завдяки центрам для вступу абітурієнтів в українські виші зарахували на навчання понад 2 тисячі осіб з окупованого Криму та Донбасу.
  • Варто зауважити, що в рейтингових списках прізвища вступників були зашифровані задля їхньої безпеки.