Іноземці можуть вступити до українських вишів онлайн: коли запрацює е-система
Джерело:
Кабінет міністрів УкраїниВже з 1 серпня 2021 року запрацює електронна платформа для набору іноземних студентів до українських вишів. Як будуть реалізовувати такий експеримент – читайте у статті.
На урядовому порталі опублікували постанову щодо реалізації запуску е-системи для іноземних студентів.
До теми В українські виші можуть повернути російську мову: що ховається у законопроєкті для іноземців
У ній йдеться про те, що 1 серпня почнуть запуск Єдиної міжвідомчої інформаційної системи щодо набору іноземних вступників до вишів. Перший крок – підключення електронних кабінетів вишів до Єдиної системи.
Як вимав взяти участь у наборі іноземців
Тому до початку серпня заклади вищої освіти мають надати держпідприємству "Український державний центр міжнародної освіти" всі необхідні документи:
- заповнений договір з ДП у двох примірниках;
- підтвердні документи про наявність у вишу ліцензії на провадження освітньої діяльності та сертифіката про акредитацію освітньої програми у визначеному порядку;
- лист про призначення відповідального оператора Єдиної системи в закладах вищої освіти, який є співробітником вишу (що підтверджується наказом на призначення).
За результатами підключення закладів вищої освіти до Єдиної системи іноземні вступники матимуть можливість реєстрації та подачі заяв на обрані освітні програми,
– додали у МОН.
Ще наприкінці квітня стало відомо, що в Україні створять електронну платформу для набору іноземних студентів на навчання в українські виші.
Які функції буде мати е-платформа:
- Там будуть обов'язково зареєстровані всі виші, які приймають іноземців на навчання.
- Кожен учасник процесу чи виш отримає доступ до інформації про абітурієнта-іноземця.
- Іноземці зможуть створити власний електронний кабінет, щоб подати в онлайн-форматі документи до конкретного вишу та отримати електронне запрошення на навчання.
- Абітурієнт зможе отримати інформацію про стан розгляду чи прийняте рішення всіх структур, для його переїзду через кордон (зокрема, МЗС, МВС, СБУ та Держприкордонслужба).
- Іноземець буде прив'язаний до е-платформи, щоб уникнути маніпуляцій (нелегальної міграції чи роботи). Також буде архів вступу та інформації про кожного студента-іноземця.
Читайте також Українцям пропонують стипендії на навчання в Німеччині: як її отримати
До слова, станом на 1 січня 2021 року кількість іноземних студентів складає понад 76 тисяч осіб. Серед спеціальностей, які обрали іноземні студенти, найпопулярнішими є медичні – майже 50%.
Які виші обирають іноземні студенти? За даними МОН, у трійці найпопулярніших вишів, де навчаються іноземці:
- Харківський університет імені В. Каразіна
- Харківський медуніверситет,
- медичний університет імені Богомольця у Києві.