Безсимптомно хворі: який відсоток школярів є прихованим носієм коронавірусу – думка експерта
Ключовим фактором поширення COVID-19 в школах є безсимптомні випадки захворювання. Деякі вчені вважають, що більше третини заражених дорослих не мають жодних ознак інфікування, а для дітей цей показник ще вищий.
Різні дослідження показують, що від 30 до 40% повнолітніх можуть переносити коронавірус, навіть якщо тестування показало негативний результат. Кількість безсиптомно хворих школярів набагато вища, передає The Guardian.
Цікаво Професії вчителя та викладача: що змінила пандемія коронавірусу
На думку професора Лондонської школи гігієни і тропічної медицини Мартіна Хібберта, відсоток школярів, які не мають жодних симптомів, але є інфікованими COVID-19, серед учнів старших класів може складати 50%, а в початковій школі – близько 70%.
Серед школярів є дуже велика частка прихованих інфікованих, й це критично важливий фактор, який повинен відігравати велику роль в подальших планах світових урядів боротьби з пандемією,
– наголошує Мартін Хібберт.
Достовірно визначити кількість безсимптомно хворих на COVID-19 зараз неможливо, однак дані декількох досліджень показують, що люди без симптомів захворювання мають менші вірусні наважнтаження й рідше заражають інших людей, ніж ті, в кого є явні ознаки хвороби.
Що таке вірусне навантаження
Міра суворості вірусної інфекції, яка вираховується за допомогою кількості вірусних клітин в рідинах організму.В медичній практиці, задовго до пандемії коронавірусу, вірусне навантаження обчислювалася при моніторингу терапії хронічних хворих, зокрема на ВІЛ-1, гепатити В та С.
Вірусне навантаження корелюється з віком, тобто чим молодша людина, тим менша кількість вірусу в її організмі й нижча вірогідність заразити когось іншого.
Це стало головним аргументом противників дистанційного навчання, які виступають за відкриття шкіл та очний освітній процес.
Цікаво Чи повернуться діти до шкіл і коли це стане можливим: відповідь Шкарлета
Однак, професор Хібберт переконаний, що перш ніж повертатися до очного навчання, необхідно бодай забезпечити можливість регулярного тестування школярів.
Хоча тестування часто показує хибний негативний результат, це може стати важливим кроком у боротьбі з пандемією. Для закладів освіти уряди країн повинні закупити експрес-тести, які бодай допоможуть визначити приблизну реальну ситуацію,
– додає професор.
В МОЗ України також зазначають, що рівень інфікування дітей почав зрозстати. В листопаді 2020 року цей показник становив 3,1% від загальної кількості, а в грудні підвищився до 5,9%.