Ефективність переробки відходів напряму залежить від нас
Паперове сміття перетворюється на долари, а металобрухт - на золоті злитки у банківському сейфі.
Це не сценарій фантастичного фільму. Це всього лиш переробка відходів. Ефективна вторинна переробка напряму залежить від готовності кожної людини долучитися до цього процесу. Через брак часу, постійний поспіх більшість людей не розкидають склотару, пластик, папір по різних контейнерах.
Тому промисловцям довелося вкласти шалені гроші в установки, які відділяють скло від паперу, залізо від алюмінію, тканини від пластику.
Сортування відбувається під дією магнітів, сканерів, струменів повітря. У тому, що повторне використання відходів є перспективним, ніхто вже не сумнівається. До прикладу, для переробки алюмінію необхідно на 95% менше енергії ніж для його первинної обробки. Для переробки пластику - на 70% менше, паперу - на 40%.
Проте і в цьому бізнесі не все просто. У розпал фінансової кризи, коли економити почали на всьому, переробка сміття взагалі стала збитковою справою.
Адже ціни на продукти промислової переробки катастрофічно впали. Гори брухту росли на очах, торгувати ним було просто невигідно. На деяких британських підприємствах купи брухту в чотири рази перевищували норму. Промисловці перестали приймати сміття для утилізації, тож місцевій владі доводилося хоронити його на звалищах, як у старі часи.
На щастя, кризи - невічні. Об’єми переробки відходів знову виросли. Це той випадок, коли виграють усі - і підприємці, і люди, і природа.