Ексклюзивні деталі бурштинових перестрілок на Поліссі, – розслідування ЦРУ
Двоє загиблих, троє полонених та десятки поранених – і це не звіт із зони АТО, а наслідки перестрілок у бурштинових районах лише 16 січня 2016 року. Поліція зв’язок з бурштином заперечує. Агенти ЦРУ спробували з’ясувати, чому правоохоронці вперто заперечують “бурштиновий слід" у кривавих перестрілках.
В Олевську, що на Житомирщині під час конфлікту дійшло до використання бойових гранат, а у Старому Селі, що у сусідньому Рокитнівському районі Рівненської області поранених нападників узяли в полон та не відпускали до приїзду ЗМІ.
"Поліція боїться їхати в села, які не надто адекватні. В них із законів діють вибірково Закони Божі і майже всі закони фізики. А решта... Поняття українського суверенітету, чи української правової системи там досить умовне і розмите. Там є сільрада, на якій висить прапор, в якій державну зарплату отримує сільський голова ну і на тому я думаю українська влада там і закінчується", – говорить рівненський журналіст Дмитро Леонтіюк.
Поліція переконує – обидва випадки – це побутові конфлікти, а місцеві дивуються з таких трактувань.
"Невже на конфлікт на побутовій основі з'їжджаються люди з автоматами, з гранатами, і просто озброєні хлопці? Реально осіб 20 поранених, бо хтось отримав там осколочні поранення від гранати, в когось просто були поранення з травматичної зброї. Розумієте, ситуація важка в Олевську останні два з половиною роки на фоні бурштинової лихоманки. Велика кількість рекетирів, бандитів, всякої нечисті", – говорить депутат Житомирської обласної ради Олександр Ніколайчук.
Що справді відбувається в бурштинових районах – дивись у розслідуванні ЦРУ