Екс-нардеп Шепелєв може уникнути покарання через раптові хвороби
Для одних лікарня шлях до одужання, для інших порятунок від тюрми. Як здорові та енергійні люди, після засудження зненацька починають скаржитись на здоров'я, а деякі взагалі через лікарняне ліжко потрапляють на волю?
Екс-нардеп Олександр Шепелєв, якому інкримінують розкрадання грошей "Родовід Банку" та замах на вбивство та вбивство, намагається уникнути покарання через раптові хвороби.Однак, спритнішим, хоч і не на довго, став колишній однопартієць Шепелєва Віктор Лозинський, якого на 10 років засудили за вбивство. Ув'язнений опинився на волі... через хворобу серця. Щоправда, у Генпрокуратурі запевняють, Шепелєву не вдасться пройти тим шляхом, який собі проклав Лозинський.
Є намагання кримінальних злочинців звільнити від відбуття покарання, і звільнити їх з під варти. Це стосується і Шепелєва. І власне, по такі самій схемі, зараз відбувається сценарій, - зазначив Олег Махніцький, в.о. Генерального прокурора України.
Справа Шепелєва:
Грудень 2012 - екс-нардеп перебуває у міжнародному розшуку:
- за підозрою у розкрадання майна "Родовід Банку" в особливо великих розмірах. 30 мільйонів доларів, які були викрадені з фінустанови, знайшли на рахунках сім'ї Шепелєва;
- за замах на вбивство віце-Президента Сергія Дядечка;
- за вбивство Голови Автокразбанку Сергія Кириченка.
Липень 2013 - Шепелєва затримали в Угорщині
Березень 2014 - екстрадували до України
Березень 2014 - Печерський суд Києва обрав запобіжний захід для Шепелєва у вигляді утримання під вартою
Квітень 2014 - Ворошиловський суд Донецька, який розглядає справу про вбивство Голови Автокразбанку Сергія Кириченка, також обрав для Шепелєва запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.
Адвокати Шепелєва виключивши усі можливості "витягти" клієнта за політичними мотивами, вирішили скористатись Статтею 84 Кримінального кодексу України, в якій йдеться про звільнення з-під варти за станом здоров'я. Вже через місяць після перебування у слідчому ізоляторі №13 (СІЗО) 43-річний Олександр Шепелєв раптом занедужав. Діагноз, про який заявили адвокати екс-нардепа, - гіпертонічний криз. Щоправда, хвороба у підсудного загострювалась саме тоді, коли призначались чергові слухання у судовій справі.
Наприкінці квітня захист екс-нардепа надав документи, які начебто свідчать про наявність у підзахисного кількох серйозних захворювань, які можуть стати приводом для негайного переведення Шепелєва з СІЗО на стаціонарне лікування.
На підтвердження адвокати надали копії висновків лікарів Інституту нейрохірургії імені академіка Ромоданова. Зокрема лікар Цимбалюк, посилаючись на "клінічнічні дані та результати МРТ" рекомендував госпіталізувати Шепелєва.
А згідно з висновком лікаря Козачук у Шепелєва діагностували симптоматику "розсіяного склерозу". При чому у документі з висновками дата проведення обстеження не зазначена.
Проте перевірити дійсний стан здоров’я Шепелева комісія судово-медичної експертизи не змогла, адже підсудний відмовився від обстеження. Отримати чітку відповідь у лікарів інституту не вдалося, оскільки керівництво у відряджені, а лікарі уникають відповідей на запитання, аргументуючи це лікарською таємницею.
Не один я був, там був цілий консиліум спеціалістів, і ми тоді дивилися, і це вже знаєте скільки давно було два-три місяці назад, вже не пам'ятаю, це була весна рання. Я вже багато років працюю в медицині, є те, що називається "лікарською таємницею, - повідомив Віталій Цимбалюк, український учений-нейрохірург Інституту нейрохірургії ім. Ромоданова.
5 червня Шепелєва доставили до Київської лікарні швидкої медичної допомоги з діагнозом "гіпертонічний криз", не дивлячись на те, що у межах мед.частини СІЗО є все необхідне для лікування цього, досить розповсюдженого діагнозу серед затриманих. З невідомих слідству причин Шепелєва відвезли у швидку, де лікарі Комарницький та Трофанчук діагностували у підсудного ознаки "вірусного енцефаліту".
ДОВІДКА:
Вірусний енцефаліт - це гостре інфекційне запалення головного мозку, викликане безпосередньою дією збудника або запальною реакцією, що розвивається в відповідь на проникнення вірусу в організм. Захворювання супроводжують поразки мозкових оболонок, спинного мозку і периферичних нервів.
Вже наступного дня - 6 червня на підставі листа Генеральної прокуратури України та відповідного наказу МОЗ була створена спеціальна комісія, яка мала б перевірити стан здоров'я Шепелєва і встановити реальний діагноз. Проте підсудний навідріз відмовився від незалежних обстежень, хоча і далі перебував у стінах лікарні швидкої допомоги.
Вже того дня діагноз "вірусний енцефаліт" змінився на "гіпертонічну хворобу ІІ-ІІІ ступенів". Та минуло кілька днів і вже 10 червня у Шепелєва знайшли набряк легень. А два дні потому у лікарі Рябцев і Комарницький встановили "узагальнюючий діагноз" - і "гіпертонічна хвороба ІІ-ІІІ ступенів", "остеохондроз поперекового відділу хребта", і "радікулярний та больовий синдром". А ще "ангіопатія сітківки" та "розсіяний склероз". З цим букетом хвороб Шепелєв таки покинув стіни лікарні.
Ми про діагнози хворого можемо говорити тільки з його згоди, ви ж знаєте, по закону. Він знаходиться, цей хворий під юрисдикцією правоохоронних органів. В нас хворого немає в лікарні, - зазначив Олександр Ткаченко, головний лікар Лікарні швидкої допомоги.
Практика уникнути покарання шляхом приписування важких хвороб - для України не нова. Удавав із себе хворого славнозвісний Доктор Пі Андрій Слюсарчук, суддя-колядник Ігор Зварич, ректор податкової академії Петро Мельник.
Правозахисник та голова "Міжнародної Ліги захисту прав громадян України" Едуард Багіров вважає, що в усьому вина корупція.
5 років назад до мене звернулась мати, син якого вмирав, ось тут в Бучі. Я звертаюсь до прокурора, і кажу ось дивіться лікарі дали висновки – людина помирає, він каже ні. Через 2 дні людина помирає. А ось чому, абсолютно здорові, майже здорові Лозинський та інші, виходять на волю. Підстрибують, пробігають стометрівку за 5 секунд. У мене виникає питання, а чому так відбувається. А відповідь відома нам усім – це хабарі, корупція, - розповів правозахисник.
Зараз "важкохворий" Шепелєв знову у СІЗО. Однак він робить усе, щоб уникнути покарання. Діагнози звучать щоразу інші.
Була спроба, аналогічно як з Лозинським, булла спроба таким ж способом вчинити дії з метою уникнення його кримінальної відповідальності. Проте, прокуратурою взято під контроль цю процедуру, оскільки було подано клопотання про звільнення через хворобу. І намагались долучити до цього медиків, - додав Олег Махніцький, в.о. Генерального прокурора України.
Історії зі звільненням уявних хворих вже кинули тінь на працівників Феміди. Відтак, у міністерстві юстиції наголосили про відповідальність суддів, які своїми рішеннями сприятимуть звільненню з-під варти одіозних осіб.