Експерт розповів про ризики закону про спецконфіскацію

17 липня 2016, 08:01
Читать новость на русском

Головний ризик закону про спецконфіскацію в тому, що є ризик використання цієї процедури не тільки по відношенню до облігацій і активів Януковича, але й інших осіб. Цього бояться противники його ухвалення з різних політичних сил.

Про це в коментарі сайту "24" заявив голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

Зараз можуть застосувати до Януковича, а до кого його застосують завтра, невідомо. Тому бояться створення прецеденту. Коли згодом процедуру спецконфіскаціі можуть використовувати без рішення суду по відношенню до інших людей, структур,
– зауважив він.

За словами експерта, мета закону зрозуміла. Облігації Януковича хочуть, так би мовити, отоварити, перевести в гроші. Тому необхідна така процедура.

Водночас, як наголосив Володимир Фесенко, є підозра, що спеціально хочуть ввести такий порядок.

Є побоювання, що закон зроблять спеціально як інструмент на майбутнє для переділу власності або вилучення активів. У нас же зараз є проблема недовіри політиків один одному. Багато з них вважають, що виписують цей закон саме з певною метою, і він згодом може стати інструментом рейдерства. Тим більше, що там фігурує заступник голови фракції "Народний фронт", голова Комітету з питань національної безпеки і оборони Сергій Пашинський, що викликає підозри,
– підкреслив політолог.

При цьому, на думку Фесенка, не зрозуміло, чому конфіскацію майна Януковича не можна зробити в звичайному порядку, встановленому законом. При бажанні, вважає він, це було б можливо. До того ж, до законопроекту, зокрема, є претензії і у ЄС, оскільки він не відповідає євростандартам.

Нагадаємо, 7 липня Верховна Рада не змогла включити до порядку денного законопроект №4890 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей стягнення в дохід держави необґрунтованих активів і активів, власник яких не встановлено". У залі набралося всього 174 голоси за це рішення.

Читайте також: Дострокові вибори: необхідність чи гра на руку Москві?