Експерт розповів, як вести гібридну війну з Кремлем
У перегонах за впливом Володимир Путін спробував перебудувати ЗС РФ, частково створивши високоефективну професійну армію з найсучаснішою зброєю.
Таку думку висловив експерт з національної безпеки Ради з міжнародних відносин Макс Бут, пише Foreign Policy.
За його словами, Володимир Путін продемонстрував "частково завершену" трансформацію Збройних сил Росії під час операцій в Сирії, коли РФ тестувала різні зразки зброї.
Як і годиться старому КГБшнику, серцю Путіна миліші "заперечуюючі" таємні операції, ніж відкрите загравання м'язами,
– каже Бут.
Військовий експерт додав, що засудити агресивні дії Росії легко, але важко зрозуміти – що з цим робити.
"Як перший крок – необхідно задокументувати і виставити напоказ кремлівські махінації. Ось чому важливо розслідувати злом американських виборів. Один з можливих підходів – розслідування у Конгресі, до яких закликає лідер сенатської більшості Мітч Макконнелл і спікер Палати представників Пол Райан. Однак, провальний комітет з Бенгазі показує небезпеки "показухи" і партнерства у Конгресі. Кращий (тому що більш серйозний і непартійний) підхід – незалежна комісія за зразком створеної для розслідування терактів 11 вересня. Її можуть очолити колишні директори ЦРУ Майкл Хейден і Леон Панетта", – йдеться у статті.
Читайте також: Путіну дали команду починати прощатися, – журналіст
На думку експерта, все ж документування російських схем і висвітлення цього на загал не достатньо, щоб зупинити дії глави Кремля. Адже Путін може цим скористатись, показавши, як хитро він маніпулює своїми противниками, що зміцнить його "ауру могутності".
"Можливі відповіді можуть включати в себе спектр від подальших санкцій, в тому числі, заморозки фінансів і переміщень осіб, відповідальних за зломи до платежу тією ж монетою. Путін любить зливати західні електронні листи. А сподобалося б йому, якби Агентство національної безпеки злило його листування з "дружками"? Або якби американська розвідка оприлюднила подробиці про його широко обговорювані зарубіжні банківські рахунки? Це могло б перешкодити йому утримати владу, оскільки зруйнувало б його "ауру праведності", або навіть призвести до замороження активів, яка вдарила б по його гаманцю", – вважає експерт з національної безпеки Ради з міжнародних відносин.
Макс Бут зазначив, що окрім цього Захід повинен зрозуміти, як вести власну політичну війну, у якій Путін показав себе "майстром цієї гри".
Інші противники, включаючи Іран і "Ісламську державу", також активно ведуть політичну війну. Ми не можемо дозволити собі розкіш вважати себе вище цієї гри. На карту поставлено ні більше ні менше – майбутнє демократії,
– підкреслив він.