Експерти прокоментували можливу заборону "Консульства ДНР" французьким трибуналом

10 січня 2018, 18:06

Вищий трибунал Франції у четвер, 11 січня, розглядатиме справу про закриття так званого представництва "ДНР", що відкрилось у Марселі минулого року першого вересня. Представники невизнаної республіки називають це консульством, хоча насправді "представництво" зареєстровано як громадська організація. Торік улітку аналогічну "організацію" заборонив суд Чехії.

Офісне приміщення, дошка, м'ятий прапор невизнаної республіки та невеличка купка людей – ось так святково відкривали так зване представництво "ДНР" у Марселі торік восени. У так званих ЗМІ в ОРДЛО це звичайно сприйняли як велику перемогу.

Читайте також: Суд против "предствительства ДНР" во Франции: французы тоже не верят в законность ОРДЛО

Звичайно фраза "міжнародний імідж "ДНР" звучить дивно, якщо не сказати смішно. Та і консульством це назвати не можна, адже зареєстровано воно як громадська організація. Проте подібні організації відкрились вже у п'яти країнах Європи.

Очевидно, що це робиться з метою певного "тролізму", я це називаю, високого рівня. З метою роздратувати всіх довкола і показати, що ця ідея проникає, є люди, які підтримують ці ідеї. Такої квазісуб'єктивізації ЛДНР,
– заявив експерт з міжнародного права Тарас Качка

Маргінальний французький політик Юбер Файяр є ініціатором створення "консульства". Ще ж і надто, він проголосив себе почесним консулом "ДНР" у Франції.

"Дати французькому суспільству можливість почути людей з Донбасу, які, на жаль, наразі не чують. Ми бачимо, що у Європі існує монополія тих, хто ратує Майдан", – говорив політик.

Подібних політиків Кремль купив майже у кожній країні заходу. І купив не за дорого.

"Маргінальні політики на те і маргінальні, що в них багато вкладати грошей не треба. Їм достатньо дати невелику суму, якщо ми порівнюємо з зовнішньополітичними витратами для того, щоб окупити їх діяльність. Звичайно, мінус для Росії, що маргінальні не мають впливу на європейський порядок денний", – прокоментував головний редактор "Європейської правди" Сергій Сидоренко.

Що придумали окупанти у Чехії – дивіться у сюжеті.