Експерти: реформа судової системи потребує більше часу

26 жовтня 2010, 19:10

Міжнародні експерти здивовані поспіхом, з яким просувається імплементація закону про судоустрій та статус суддів в Україні.

Вони зазначають, хоч це і крок уперед, але закон потребує удосконалення і більше часу для впровадження.

"Це дуже довготерміновий процес. І у Сполучених Штатів Америки було понад 200 років часу назбирати досвіду у судовій сфері. Наприклад, нещодавно ми ухвалили новий закон про етику суддів. Так от нам знадобилося майже 5 років аби його оновити. Відтак, це дуже довготерміновий процес, а взагалі - він ніколи не завершується", - каже керівник проекту USAID "Україна: верховенство права" Девід Вон.

Як відомо, Венеціанська комісія відзначила певні зрушення на шляху наближення української системи правосуддя до європейських стандартів. Однак загальна оцінка комісії наврядчи дозволяє говорити про те, що реформа відповідає цим нормам.

"Не зважаючи на те, що Венеціанська комісія загалом схвалила українську судову реформу, в ній лишається низка пунктів, які необхідно змінити. Ми спільно з Радою Європи віримо, що цей процес надзвичайно важливий для парламенту, відтак, всі міжнародні експерти вірять в те, що Верховна Рада таки ухвалить необхідні зміни", - каже посол США в Україні Джон Теффт.

"Переш і основне - це щодо дисциплінарної відповідальності суддів, а це вже і впливає на незалежність судді. Друге, підсилення ролі Вищої ради юстиції, тобто, не є це втручанням в судову гілку влади, бо вона ж незалежна гілка влади і ну деякі другі інші дискусійні питання, тобто, і роль Верховного суду", - каже член комітету правосуддя ВР Валерій Бондик.

У свою чергу, голова Верховного суду Василь Онопенко у Німеччині спробує переконати Європейську спільноту у недоліках нового закону.