Експозиція Київського зоопарку продовжує скорочуватися
Їх все меншає. Після трагічної загибелі 4-річної білої верблюдиці не минуло й тижня, а у столичному зоопарку ще одна втрата. 21-річна самка гаяла, яка є одним із старожилів парку - зникла з огляду.
У зоопарку це називають "вибраківкою" - чи просто списанням. Причина проста: тварина стара, і її зовнішній вигляд, через хронічні хвороби, вже не надто привабливий.
Світлана Берзіна (генеральний директор Київського зоопарку): “Зоопарк - це не зоомузеї. Де є життя - там є і смерть. І тому частина тварин пішли від нас закономірно. Були тварини, які були дуже старі, хронічно хворі тварини”.
Інша думка у захисників тварин - переконують, до таких наслідків призвело те, що тварина тривалий час не отримувала необхідного догляду. Як медичного, так і гігієнічного. Учасники ініціативної групи порятунку зоопарку підкреслюють - саме тут і криється одна з головних причин численних трагедій. Кажуть, у Києві майже забули про тварин. Пріоритети нового керівництва - корпоративні свята, весілля та розваги. А багатьох профільних спеціалістів звільнено.
Сергій Григор’єв (активіст ініціативної групи спасіння Київського зоопарку): “Звільнені практично всі фахівці за 2 роки. Зараз в зоопарку працює 280 чоловік, з них тільки менше 70 безпосередньо пов'язані з тваринами. За радянських часів у зоопарку теж працювало 280 людей і до тварин мало відношення більше ніж 200 чоловік”.
У зоопарку ж причиною смертей тварин вбачають злі помисли недоброзичливців. Кажуть, напередодні кількох трагедій біля вольєрів бачили підозрілих людей та знаходили у годівницях недозволені продукти. Єдиний спосіб вберегти мешканців парку - посилити охорону. Втім, власними силами вирішити питання не можуть і просять допомоги у правоохоронців.
Світлана Берзіна (генеральний директор Київського зоопарку): “Я продовжую хвилюватися не тільки за копитний ряд, але й за всю колекцію і зоопарк вцілому. Ми посилили контроль там, де ми можемо це зробити. Тобто, це павільйони, це максимально посилений контроль камерами відео-спостереження, охорона постійно рухається по території зоопарку”.
Міліція ж запевняє - ніхто до неї не звертався. Втім, за необхідності, там готові вони максимально швидко надати усю необхідну допомогу з організації чи посилення безпеки.
Володимир Поліщук (керівник відділу зв'язків із громадськістю ГУ МВС у м. Києві): “Ну ви ж розумієте, що біля кожного слона чи бегемота працівника міліції не поставиш. Є відповідні норми, міліції не так багато, вона виконує завдання боротьби зі злочинністю. Жодних підстав вважати, що там було отруєння чи якісь спеціальні вчинені дії, щоб хтось помер з тварин також встановлено не було”.
Перевірками зоопарку вже зайнялась столична влада, у підпорядкуванні і на фінансуванні якої він і знаходиться. Втім, чутки про його закриття тут спростовують. Кажуть, закриття - це задорого. Адже щоденно зоопарк приносить 150 тисяч гривень. Втім цих грошей, переконують, на власну охорону не вистачає.
Нагадаємо, за останній рік столичний зоопарк втратив ведмедя, тигра, броненосця, зебру, коня Пржевальського та більше десятка рідкісних птахів. Важко хворіють носоріг та кілька копитних тварин. Найбільшими ж стали останні втрати. У березні помер найбільший у Європі слон Бой, цього тижня - біла 4-річна верблюдиця Майя.