Екстрадиція з Ізраїлю: чи повернуть Україні чиновників-втікачів
За останні кілька днів Україна заговорила про екстрадицію з Ізраїлю одразу двох чиновників з клану Януковича.
Один з них Едурад Ставицький, йому інкримінують незаконне виділення землі під резиденцію Межигір'я. Збитки від оборудки склали близько 50 мільйонів доларів. Після Майдану він змінив ім’я – став Натаном Розенбергом, громадянином Ізраїлю, і завдяки цьому так довго уникає покарання.
Історію екстрадиції в Україну з Ізраїлю не можна назвати успішною. Вперше це сталось улітку 2010-го. Передували тому 8 років перемовин. Тоді в Україну повернули підозрюваного у вбивстві дніпропетровського міліціонера. Його українські правоохоронці шукали з 1997 року.
Найчастіше в екстрадиції українському правосуддю відмовляють через те, що, на думку закордонних партнерів, звинувачення проти утікачів включають і політичну складову. Так, навесні цього року Італія не віддала міністра фінансів часів Януковича Юрія Колобова.
Читайте також: Луценко в Ізраїлі обговорив екстрадицію чиновників часів Януковича
Через політичну складову і Британія не хоче повертати Україні колишнього голову БТА-банку Солоченка, якого звинувачують у незаконному присвоєнні майна.
Загальну суму збитків оцінюють у 6 мільярдів гривень, але в Британії вирішили, що Україна не зможе забезпечити Солоченку справедливий суд. Його залишили в Британії.
Автор: Вікторія Лісецька