Електронний гід порадить як краще дістатися до пункту призначення

23 вересня 2010, 18:24

Токіо - велике неспокійне місто, у якому легко загубитися серед натовпів туристів, високих будинків та магазинів. Надто, коли не знаєш японської. Але тепер допомога під рукою.

Пристрій розміром зі смартфон може точно визначити ваше місцезнаходження, порадити, як краще добратися до пункту призначення, у які магазини варто завітати, і зрештою де можна смачно поїсти. Ґаджет отримує інформацію з мережі сенсорів, встановлених на різних спорудах і в метро. Систему розробили з ініціативи токійської влади. Мета новинки - забезпечити туристів та місцевих мешканців інформацією про обраний маршрут і місто загалом. Девіз проекту - "Будь-кому, будь-коли, будь-де" - точно описує принципи системи.

“Цей пристрій унікальний хоча б тому, що використовує технологію позиціонування для перевірки місцезнаходження. А необхідну інформацію він отримує завдяки мережі спеціальних датчиків”, - розповідає представник влади Токіо Норіюкі Іїдука.

Від екскурсу в історію до інформації про асортимент у найближчих магазинах чи експозиції в арт-галереях - всі дані електронний гід надає у вигляді коротких відеороликів, аудіорозповідей, показує на картах і фотографіях. Окрім цього, встановлені у метро сенсори дозволяють користувачу зорієнтуватися навіть під землею - там, де глобальна система позиціонування безсила.

“Ось один з датчиків інформаційної системи. Ми називаємо їх безпровідними маркерами. Вони посилають дані про територію на цей пристрій. Потім вона передається до основного ґаджету і відтворюється у вигляді мультимедійної інформації. І користувач може дізнатися все, що йому потрібно”, - каже Норіюкі Іїдука.

Електронний гід "знає" багато мов - це дуже зручно для туристів. А місцеві мешканці можуть дізнатись з бази даних пристрою щось нове про своє місто.

“На мою думку, цей пристрій дуже корисний, та й зорієнтуватися з його допомогою простіше, аніж на звичайній карті. Було б добре, аби такі системи розробило кожне туристичне місто”, - сказав італієць, турист Морено Ванніні.

“Завдяки цьому гіду я дізналася багато нового. Я живу в Токіо, але, на жаль, не знаю детально своє місто. Тому, як на мене, цей пристрій дуже корисний і зручний”, - вважає мешканка Токіо Нобука Сео.

Інформаційна система також може виконувати соціальну функцію. Розробники працюють над спеціальними датчиками з Bluetooth-модулями, які кріпитимуться до милиць чи інвалідних візків. Сенсори стежитимуть за міським рухом, попереджатимуть про те, що закінчується тротуар чи починаються сходи. Це дуже корисно для неповносправних, особливо для людей з вадами зору.

“До прикладу, незрячі часто ходять в одне і те ж місце, адже знають його і почуваються там безпечно. Наша мета - дати їм можливість спокійно ходити деінде”, - каже Норіюкі Іїдука.

Розробники сподіваються невдовзі завершити доопрацювання системи. Орієнтовна ціна невідома, але обіцяють, що оновлений гід буде доступним.