Виробництва зупиняються, а урядові установи зачинені: Іран накрила енергетична криза
Урядові установи в Ірані зачинені або працюють за скороченим графіком, а школи та коледжі перейшли на онлайн-навчання. Причиною стала масштабна енергетична криза, яка охопила країну.
Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на The New York Times. За словами журналістів, автомагістралі та торгівельні центри в Ірані також поринули в темряву, а підприємства були знеструмлені, що призвело до майже повної зупинки виробництва.
Читайте також Валюта Ірану, який співпрацює з Кремлем, обвалилася до нового історичного мінімуму
Що відомо про енергетичну кризу в Ірані
Попри те що Іран має чи не найбільші запаси природного газу та сирої нафти у світі, країна перебуває в стані повномасштабної енергетичної кризи. Причиною тому стали роки санкцій, неефективне управління, старіння інфраструктури, марнотратне споживання та цілеспрямовані атаки з боку Ізраїлю.
Ми зіткнулись із жахливим дисбалансом газу, електрики, енергії, води, грошей і навколишнього середовища,
– заявив президент Ірану Масуд Пезешкіян.
Хоча Іран роками бореться з проблемами своєї інфраструктури, президент попередив, що проблема досягла критичної точки.
Більшу частину минулого тижня країна була майже знеструмлена з метою економії електроенергії. Тоді як пересічні іранці обурювалися, а лідери промисловості попереджали, що збитки становлять десятки мільярдів доларів, президент Ірану зміг лише вибачитися.
Ми повинні вибачитися перед людьми за те, що опинилися в ситуації, коли їм доводиться нести основний тягар. Дасть Бог, наступного року ми постараємося, щоб цього не сталося,
– лаконічно прокоментував Пезешкіян.
Офіційні особи заявили, що дефіцит газу, який необхідний країні для функціонування, становить приблизно 350 мільйонів кубометрів на день. Оскільки температура впала, а попит різко зріс, чиновникам довелося вдатися до екстремальних заходів, щоб дозувати газ.
Зазначається, що уряд зіткнувся з серйозним вибором: або припинити газопостачання житлових будинків, або постачання на електростанції, які виробляли електроенергію. Влада обрала другий варіант, оскільки відключення газу в житлових приміщеннях призвело б до серйозної загрози безпеці та відрізало б основне джерело тепла для більшості іранців.