Партійні скандали, формування, конфлікти та об'єдання: що приніс новий політичний сезон

14 вересня 2018, 14:00
Читать новость на русском

Перші тижні вересня у новому політичному сезоні принесли багато новин. Партійні скандали, формування штабів, об’єднання непримиримих опонентів, а також конфлікти між генпрокурором і журналістами.

Почну з генпрокуратури і Юрія Луценка. У минулому блозі я розповідала, що вона за допомогою суду отримала дозвіл на перевірку усіх даних телефону журналіста-розслідувача і керівника програми "Схеми: корупція в деталях" Наталії Седлецької. Виявилося, що аналогічна ухвала суду є і по мені.

Читайте також: "Схеми" Луценка: яка безглузда дія може зіпсувати телевізійний імідж генпрокурора

Суд дозволяє перевірити ГПУ усі мої дзвінки, номери, смс, а також геолокацію за півтора року. Українське законодавство захищає джерела інформації журналістів, якщо вони надані на умовах анонімності. Про це є чіткий запис у Кримінально-процесуальному кодексі. Але виявляється, що ця норма закону майже нічого не варта. Якщо Генпрокуратура хоче отримати інформацію, ти з цим нічого не зробиш.

Гостра реакція міжнародних організацій на цію дію не змінила позиції генпрокурора. До 18 вересня мобільний оператор Київстар має відповісти на запит ГПУ і надати усю інформацію про нашу геолокацію за 17 місяців. Пізніше, можливо, Генпрокуратура попросить у оператора ще більше даних. Адже санкція суду на це у неї є.

Юрій Луценко своїми діями втручається у професійне життя журналістів і позбавляє їх права на захист джерел, але при цьому будує далекі політичні плани. В інтерв’ю інтернет-виданню "Цензор" він заявив, що хоче після закінчення роботи у Генпрокуратурі повернутись у політику. І зараз веде перемовини про парламентські вибори з Віталієм Кличком, мером Києва. Що це? Нова партія чи новий блок, поки що невідомо.


Юрій Луценко своїми діями втручається у професійне життя журналістів

Ще одне об’єднання планується на опозиційному політичному фронті. Вадим Рабінович, голова партії За життя, куди входить також кум Путіна Віктор Медведчук, заявив, що готовий піти на перемовини з Опозиційним блоком про консолідоване об’єднання.

Читайте також: Перевороти на телеканалах: перебільшення чи "реванш старих проросійських еліт"

На думку Рабіновича воно здатне зупинити бойові дії на Донбасі, попередити економічну катастрофу і врятувати країну. Хоча усі ми розуміємо, що зупинити бойові дії на Донбасі, може лише Путін, а не Рабінович, навіть разом з "Опозиційним блоком".

Один із лідерів "Опозиційного блоку" Сергій Льовочкін підтримав ідею Рабіновича, і заявив, що зараз настав час для того, щоб відкинути особисті амбіції і припинити конфлікти. Серед потенційних союзників по великому опозиційному об’єднанню Льовочкін назвав і партію "За життя".


Сергій Льовочкін підтримав ідею Рабіновича

Така готовність йти на компроміс заради миру між Льовочкіним і Рабіновичем, викликає здивування. Адже минув лише місяць відтоді, як французький суд задовільнив позов компаній родини Льовочкіна проти депутата Рабіновича, зобов’язавши його виплатити чималу суму судових витрат. Раніше Рабінович на прес-конференціях розповідав, що він домігся арешту вілли родини Льовочкіних у Франції. А ще раніше депутат казав, що саме Льовочкін веде проти нього інформаційну війну, зливаючи компромат.

Особисті образи, судові позови, війна компроматів між Рабіновичем і Льовочкіним тепер схоже у минулому. Велике опозиційне об’єднання – це спроба відтворення "Партії регіонів", і щось підказує, що воно проходить за підказки сусідньої держави, яка хоче впливати безпосередньо і на внутрішню українську політику.


Місяць тому родина Льовочкіних судилася з Рабіновичем

Але новий політичний сезон відзначився не тільки переговорами про об’єднання. У Київраді припинила існування фракція "Самопоміч", яка заявила про саморозпуск. Це сталося через конфлікт усередині партії.

Зараз колишнє київське крило активно пояснює свою позицію, відкидаючи звинувачення у корупції при виділенні земельних ділянок. Натомість, керівництво партії демонструє результати внутрішнього розслідування і наполягає на своєму. Але якщо казати про глобальну політичну перспективу, не маю сумніву, що цей конфлікт вплине на рейтинги Самопомочі і точно не найкращим чином.

Ще один неприємний сюрприз для багатьох прогресивних виборців, надійшов з боку кандидата у президенти Анаталія Гриценка, на якого багато, хто покладав надії, як на альтернативу Петру Порошенко чи Юлії Тимошенко. Джерела підтверджують, що до його кампанії причетний Віктор Балога, колишній голова секретаріату президента Віктора Ющенка. Ніби-то Балога і очолить штаб Гриценка.


До кампанії Гриценка причетний Балога

Це може стати найбільшою кадровою помилкою кандидата. Адже від нього очікували залучення нових кадрів, а не об’єднання з Балогою, ще й з Миколою Катеренчуком. Кадри завжди були найслабшим місцем Гриценка. Але хочу заспокоїти усіх, хто радіє чи розчарований таким стартом політичного сезону. До виборів, політичні розклади і команди можуть змінюватися ще неодноразово. І ми про це будемо розповідати.