Фахівці досі не знають чим отруїлись діти у Севастополі
Отруєння в таборі. За дві доби мають бути готові перші аналізи масового отруєння у дитячому таборі "Альбатрос" під Севастополем.
А за п’ять діб фахівці мають назвати продукт, який спровокував розлад. Медики вже взяли проби 45 продуктів харчування та води, які могли стати причиною отруєння, а також аналізи усіх працівників табору, які контактували з харчами.
"Виставлений діагноз практично всім гостра харчова токсикоінфекція. Практично на ранок важких немає. 15 людей середньої важкості, решти - задовільний", - каже начальник управління охорони здоров’я Севастополя.
У міській інфекційній лікарні зараз перебуває 83 дитини та 3 дорослих. Усі постраждали громадяни Росії, переважно мешканці Москви. Їх вік від 7 до 17 років. Коли дітям стало легше, вони почали дзвонити батькам, адже вже післязавтра мали повернутися додому. Діти розповідають, що перші симптоми з’явилися за кілька годин після сніданку, в цей час вони перебували на відпочинку у аквапарку.
"Хтось говорить, що це було м'ясо, чи то не свіже, чи то переморожене. Хтось говорить, що морозиво. Ще є версія, що це пельмені", - каже постраждала Настя Скотнікова.
"Хтось їв пюре, хтось пельмені, хтось морозиво їв. І всім погано стало в аквапарку, потім забрали їх сюди на швидкій", - каже постраждала Софія Терехова.
Саме морозиво викликає підозру й у санепідеміологів, але говорити про остаточну причину інфекції зарано.
"Є підозра на морозиво. Тому що були претензії з боку дітей і вожатих, воно було не в тому вигляді, було розтале", - каже головний санітарний лікар Севастополя Володимир Тарасов.
Їдальня та харчоблок у таборі опломбовані, діти тимчасово харчуються у сусідньому відпочинковому закладі. Директор "Альбатросу" запевняє - цей випадок перший за 24 роки існування.
"Від неякісного постачання продуктів, швидше за все і можуть бути помилки технології приготування їжі. Зараз їдальня опечатана, працює СЕС, роблять аналізи", - каже директор табору Валерій Романов.
Через події у таборі влада Севастополя перевіряє усі 13 дитячих оздоровчих закладів. Адміністрація міста розглядає питання залишили дітей в Севастополі до тих пір, поки будуть готові аналізи. Хоча зміна закінчуються 15 липня.
"Ще раз повторюю тяжких немає. Діти просять їсти і просяться в табір, але є свої норми у медиків, тому все це залежатиме від тих результатів, які покажуть аналізи", - каже голова Севастопольської МДА Володимир Яцуба.
Тим часом в уряді обіцяють - за інцидент доведеться відповідати. Першому на горіхи перепало міністру охорони здоров'я Олександру Аніщенку. Той в свою чергу запевняє, що полетять голови його підлеглих
"МОЗ в черговий раз не спрацював на упередження - це викликає занепокоєння, оскільки недієвість існуючої системи наводить на думку, що цей випадок з отруєнням дітей може бути не останнім", - каже перший віце-прем'єр-міністр України Андрій Клюєв.
"Це м'яко кажучи помилка головного державного санітарного лікаря міста Севастополя. Відкрили цей оздоровчий центр, але не всі співробітники пройшли огляд і мали санітарні книжки. Він буде звільнений", - каже міністр охорони здоров'я України Олександр Аніщенко.
За фактом отруєння в таборі прокуратура Севастополя порушила кримінальну справу.