Фахівці радять перед Новим роком ретельніше підбирати іграшки
Напередодні новорічних свят чи не найбільшим попитом серед усіх товарів користуються іграшки.
Та, аби не зіпсувати собі чи своїм рідним свята, варто пам'ятати - іграшка може бути небезпечною, - кажуть спеціалісти. Мовляв, виробники вже давно не перевіряють свої вироби.
“Вже 7-8 років це одиничні випадки, коли хтось звернеться та справді з власної волі – а що я завожу в Україну. Насправді наші продавці розуміють слова з власної волі, як нікому непотрібні”, - каже заст. начальника лабораторії випробувань іграшок, "Укрметртестстандарт" Сергій Каспаров.
Перед тим, як купувати іграшку, слід звернути увагу на її зовнішній вигляд, говорять спеціалісти. Відповідно до загальних вимог іграшки та матеріали, з яких вони виготовлені, мають бути зовні чистими. А всі кромки металевих деталей, кромки пластмасових і дерев`яних іграшок не повинні бути гострими. От як, наприклад, у іграшкового зайця, з вух якого стирчать металеві прути.
Спеціалісти стверджують, у якісної іграшки мають бути міцними шви і міцно пришиті деталі. Оскільки, пояснюють, діти завжди прагнуть щось відірвати, а відірвані дрібні деталі дитина може проковтнути. Небезпека для дитини може бути і в середині м'якої ляльки.
Майже половина м'яких іграшок, що потрапляють до "Укрметртестстандарту" не відповідають вимогам пожежної безпеки. В спеціальній лабораторії іграшку перевіряють вогнем. Якщо іграшка швидко займається і згорає вщент - вона небезпечна.
”Вона не повинна горіти вище певної швидкості, а в кращому випадку вона повинна просто самозгаснути”, - каже технік лабораторії ДП "Укрметртестстандарт " Володимир Ковтун.
За статистикою, 70% іграшок в українські крамниці потрапляють з Китаю. За даними української санепідслужби, більшість продукції китайських товаровиробників не перевіряється, тому є небезпечною.