Факти про здоров'я. Рак діагностований у двох українців зі ста
Зі страшним діагнозом "рак" живуть двоє українців зі ста, а щогодини реєструють 18 нових випадків. Мабуть, цей страх і породжує чималу кількість міфів. Німецьке видання "Шпігель" зібрало найпоширеніші, щоб спростувати чи підтвердити їх.
Перший міф: ракові пухлини зменшуються, якщо відмовитися від цукру. Насправді жодне дослідження не підтвердило цієї залежності. Втім відомо, що ракові пухлини насамперед живляться глюкозою. І хоча деякі вчені помітили, що при низьковуглеводній дієті ріст пухлин таки знижується, однак з часом вони призвичаюються до життя і без глюкози.
Міф другий. Чим більший ріст людини, тим вища ймовірність захворіти раком. На жаль, так. Це підтвердило й нещодавнє спільне дослідження кількох американських університетів та Гарвардської медичної школи, що спостерігали за понад 140 тисячами жінок. Учені припускають, що підвищений ріст клітин у дитинстві – в дорослому віці може провокувати схильність до раку.
Третій міф. Дезодоранти з солями алюмінію викликають рак молочних залоз. Це ще не доведено, наразі тільки припущення. Тим не менше, ці сполуки в будь-якому разі небезпечні для здоров'я, а тому лікарі рекомендують користуватись антиперспірантами з натуральними солями.
Міф четвертий. Випромінювання з мобільних телефонів спричиняє рак. 2011 року Всесвітня організація здоров'я назвала випромінювання з телефонів та телевізорів "можливою" причиною раку. Деякі дослідження підтвердили ризик гліоми – рідкісного раку мозку в людей, які часто розмовляють по телефону.
Міф п'ятий. Грудне вигодовування захищає жінку від раку. Це правда. Є чимало наукових підтверджень, що тривале годування грудьми оберігає і маму, і її дитину.