Фільм "Плем'я" – відверта стрічка без жодного слова, яка вразила світ
Український фільм "Плем’я" став сенсацією Каннського фестивалю і проривом у вітчизняному кінематографі.
"Для кохання і ненависті слова не потрібні" – такий девіз обрав Мирослав Слабошпицький для свого повнометражного дебюту. І справді – за дві години стрічки ви не прочуєте жодного слова. Усі герої – глухонімі. На екрані лише мова жестів і жодного дубляжу чи субтитрів.
Читайте також: 2014 – рік, коли український фільм "Плем'я" шокував і вразив весь світ
Картина розповідає драматичну історію інтернату для підлітків з вадами слуху. Тут панують свої закони і щоб вижити в жорстокому світі, потрібно стати одним із "Племені". У фільмі є і любов, і інтриги, й неприхована жорстокість та насильство. Та відсутність традиційних діалогів не заважає розумінню сюжету. Навпаки, створює зворотній ефект – загострює сприйняття і підсилює емоції.
Всі актори, які зіграли в картині глухонімі. До зйомок у фільмі ніхто з них не мав акторського досвіду. Підлітків режисер шукав по всій країні в закладах для дітей із вадами слуху.
Читайте також: До дня кіно. 10 українських фільмів, що справді заслуговують на увагу
Сам Слабошпицький не вважає свою стрічку фільмом про проблеми глухих. Він називає її експериментом, пантомімою ХХІ століття. До нього на такий сміливий крок не наважувався ніхто.
Мабуть, саме це й стало причиною карколомного успіху "Племені" на фестивалях. Участь у сотні конкурсів, 40 перемог, та гран-прі в Каннах. З такими досягненнями похмура драма про будні інтернату стала найтитулованішим українським фільмом.
Сьогодні Мирослав готується до зйомок чергового шедевру. Цього разу він розповість про життя у Зоні відчуження. Майбутня картину отримала назву "Люскембург".