Філософія щедрості та насолоди: національна кухня – одне з найголовніших багатств Грузії

21 грудня 2021, 18:30
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Дружня атмосфера, мудрі тости та багатогодинні душевні розмови. Супра, або традиційне застілля стало невід'ємною частиною грузинської культури. В основі грузинських частувань лежить самобутня національна кухня, яку без перебільшення можна назвати гордістю країни. Їжа для грузина – це не просто засіб втамувати голод, а ціла філософія щедрості та насолоди.

Овочі – невід'ємний елемент кахетинської кухні

Справжню феєрію смаків і поєднань запропонує гостям Кахетія – родючий край, який подарував світові виноробство. Невід'ємний елемент місцевих закусок – це овочі. Їх часто подають у вигляді нарізки чи свіжих салатів. Або ж у тушеному, вареному, смаженому чи печеному варіанті.

Лобіо та пхалі – одні з найпопулярніших закусок на столі в Кахетії

Одна із найпопулярніших страв – це лобіо, або відварені бобові. Найчастіше лобіо готують із квасолі у томатному соусі. Неповторного смаку страві додає суміш перців і пряних трав. Ще одна оригінальна грузинська страва – пхалі. Це суміш відварених баклажанів, шпинату, буряка та інших овочів, прикрашена зернятами гранату. Пхалі подають як закуску або гарнір до м'ясних страв.

У Грузії готують шашлик без маринаду

Основа більшості гарячих грузинських страв – це м'ясо. Хто не чув про традиційний грузинський шашлик, або мцваді? У світі можна зустріти багато варіацій його приготування. Однак еталоном вважається рецепт мцваді родом із Кахетії – родючого краю, який подарував світові виноробство. Головний секрет кахетинського шашлику – його не маринують! Кахетинці переконані, що хороше м'ясо не потребує жодних маринадів. Головне, аби воно було найсвіжішим.

За легендою, хінкалі зцілили грузинського воїна після поранення у бою

Ще одна традиційна окраса грузинського столу – хінкалі. Ця страва походить із сіл, що розташувалися у високогір'ї Кавказу. За легендою, у часи кровопролитних війн із персами один грузинський юнак був важко поранений у бою. Його сестра приготувала "мішечки" з тіста із соковитим м'ясним бульйоном всередині. Воїн лише відкусив шматочок і випив цілющий бульйон, і до нього одразу повернулися сили.

Вага одного хінкалі складає 40 грамів

Цю страву і зараз полюбляють як самі грузини, так і гості країни. У тісто загортають ніжний фарш із приправами, додаючи для соковитості м'ясний бульйон. Вузька основа у хінкалі – ознака відмінної кулінарної майстерності. Вага одного хінкалі складає 40 грамів – це золотий стандарт грузинської кухні. Страву їдять із чорним перцем. Також гостям подають сметану або мацоні – кисломолочний продукт, що нагадує кефір.

Один із найпопулярніших хлібних виробів у Грузії – хачапурі

Грузинська кухня вражає також великою різноманітністю випічки. Один із найпопулярніших виробів – хачапурі, який ще називають сирним хлібом. Імеретинський, мергельський, аджарський – можна обрати страву на будь-який смак.

Грузинську кухню чудово доповнюють традиційні вина і коньяки

Ароматні, соковиті та ситні грузинські страви не залишать байдужими навіть найприскіпливіших гурманів.

Гармонію смаку чудово доповнять традиційні грузинські вина і коньяки. І, як кажуть грузинською, геамот! Або смачного!