Financial Times розкрив деталі нових санкцій проти РФ
Financial Times отримала у власне розпорядження декілька сторінок документу Єврокомісії про нові санкції проти РФ.
Деталі санкцій видання описало на своєму блозі, передає "Європейська правда".
Згідно з оприлюдненим документом, новий етап санкцій насамперед стосуватиметься обмежень доступу російських банків та компаній до європейського ринку капіталів.
"Можливі заходи - це (заборона) залучення позикового капіталу (через облігації, акції та фондові синдиковані банківські кредити) оборонними підприємствами, а також компаніями, чиєю основною діяльністю є розвідка, видобуток і транспортування нафти і нафтопродуктів, і в яких держава є мажоритарним акціонером або утримувачем контрольного пакету акцій", - йдеться у документі.
Читайте також: У ЄС розповіли по чому вдарять нові санкції проти РФ
Ці обмеження, за планом Єврокомісії, мають збільшити навантаження на російську владу, якій доведеться фінансувати власні компанії.
"Це також вирівняє санкції ЄС з тими, що були прийняті іншими партнерами по G7", - говориться у документі.
Крім того, Єврокомісія запропонувала скоротити терміни погашення заборгованості за облігаціями, які підпадають під санкції з 90 до 30 днів.
У сфері оборони найбільш серйозні заходи стосуватимуться так званих товарів подвійного використання (можуть використовуватися як в військових, так і цивільних цілях).
Читайте також: США готові продовжити введення додаткових санкцій проти Росії
"До попереднього списку включені спеціальні матеріали, системи квантового розподілу ключів (QKD), деякі верстати, високопродуктивні комп'ютери та електроніка", - говориться у документі.
Врешті в енергетичному секторі передбачається обмежити співпрацю з РФ у сфері розвідки та видобутку нафти.
"Обмежувальні заходи можуть бути розповсюджені не лише на заборону передачі технологій, але й на надання супутніх послуг (таких як сейсморозвідка, буріння, пробна експлуатація свердловин, геофізичне випробування свердловин, оснащення та випробування свердловин, постачання плавучих підстав тощо) для глибоководної розвідки і видобутку нафти, нафтової розвідки і видобутку в Арктиці, а також російських проектів зі "сланцевої нафти", - повідомляється у документі.