Фізики отримали "дивну" античастку на адронному колайдері
Джерело:
РИА НовостиВчені вперше з початку роботи прискорювача отримали частку, що містить "красивий" кварк і "дивний" антикварк.
Цю античастку, або дивний B-мезон, вперше отримали експериментально в 2006 році вчені з Лабораторії імені Фермі в США.
Вченим вдалося реконструювати подію, що за всіма характеристиками збігається з розпадом частинки, що складається з кварка b, від "beauty" - "гарний" або "чарівний", і антікварка s, від "strange" - "дивний".
"Вона виникла разом з багатьма іншими частками в результаті зіткнення двох протонів, розігнаних до енергії 3,5 тераелектронвольт. Мезон Bs, пролетівши 1,5 міліметра, розпався на три інші частинки, одна з яких, мезон Ds, пролетівши 6,5 міліметра розпалася на три довгоживучих частинки - мезони K +, K-та пі-мезон. Траєкторії цих трьох частинок були зафіксовані детектором LHCb. Отримані дані дозволили з високою точністю відновити, яка саме частка стала їх родоначальником ", - пишуть дослідники.
Великий адронний колайдер був знову запущений після річної перерви 20 листопада 2009 року. Створення установки почалося в кінці 1990-х років, а у вересні 2008 року вона була урочисто запущена: фізики успішно провели пучки протонів в обох напрямках. Вже через тиждень на прискорювачі сталася велика аварія, пов'язана з виходом одного з магнітів з надпровідного стану. Ремонт ушкоджень і модернізація установки зайняла більше року.