Фортифікаційні споруди: збудували, продемонстрували і забули
В Україні інтенсивно будують фортифікаційні споруди для армії. На це виділено майже мільярд гривень. Одну з перших – завершили на Житомирщині. Але після демонстрації – споруди закинули.
Фортифікаційні споруди на Житомирському полігоні вже збудовані. Нещодавно навіть секретар РНБО особисто їх оглядав. Але що з ними робити далі – невідомо. Якщо в зоні АТО фортифікації слугують надійним захистом для бійців, то призначення їх на місцевому полігоні незрозуміле. Військові кивають на обласну адміністрацію, а адміністрація – на військових.
Голова Житомирської ОДА стверджує, що замовником захисних споруд є Міністерство оборони України.
"Стовідсоткова готовність" споруд – вражає. Щойно побудовані, а вже засипаються. Можливо саме тому військові і не поспішають приймати їх в експлуатацію. Втім, губернатор запевняє – збудоване – використовують.
Читайте також: Від берців до білизни — Бірюков показав новий одяг Збройних сил
На полігоні постійно проходять тренування. Та, на жаль, жодних цьому доказів кореспонденти Телеканалу новин "24" не знайшли. На полігоні – тиша та спокій. І жодних слідів від пострілів.
Споруди мали бути призначені для захисту особового складу та техніки від атак противника.
Та, схоже, ці укріплення ризикують так і залишитись у статусі військового експоната. Хоча на будівництво витрачено мільйони.
Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко проінспектував фортифікаційні споруди у Маріуполі. До зведення фортифікацій на передовій долучилися усі обласні адміністрації України.