Францію роз’їдає російська пропаганда, – Le Monde

26 листопада 2016, 18:38
Читать новость на русском

Французьке видання Le Mondе опублікувало статтю про те, як команда КДБ проводить політику терплячого завоювання і контролю над французькими елітами та громадською думкою країни.

"Францію протягом багатьох років роз'їдає зсередини кремлівська пропаганда". Повним ходом йде васалізації Європи", – пише на сторінках газети дослідниця, фахівець з Росії Франсуаза Том.

Методи, як пише видання, використання пропаганди ті ж, що вживалися і всередині самої Росії. Це і складання компрометуючих досьє на неугодних політиків, і корупція, і шантаж, а також обіцянки просувань в кар'єрі, контроль над медіа та контролювання пропагандою певних тем.

Читайте також: Ще один проросійський політик лідирує у боротьбі за крісло президента Франції

Особливо, як вказує газета, вони набули широкого поширення з 2014 році внаслідок розвитку соціальних мереж, але і тут вживаються подібні засоби, які дозволили Путіну отримати контроль над російським суспільства – розпалювання ненависті і страху, вкидання різної жовтої інформації, в тому числі і сфальсифікованої, а також розвиток "апокаліптичної свідомості" навколо ідеї "смерті Заходу", що, відповідно, веде людей до відмови від своїх свобод і байдужості до правди.

Читайте також: Кремль проти України готує масштабну провокацію в Білорусі, – Фріз

Кількість агентів Кремля на Заході зараз значно перевищує їх кількість під час Холодної війни. А Росія вже «відхопила шматки» від двох сусідніх країн, більше не приховує своїх намірів впливати на вибори в західних державах. В якості однієї з причин стаття називає депресивність російської економіки.

Вплив російської пропаганди на Францію висвітлювалось і в інших виданнях країни. Зокрема журнал L'Obs пише, що Кремль вже допоміг утвердитися в Білому домі Дональду Трампу і тепер спробує домогтися отримання в Єлисейському палаці іншому проросійському кандидату.

Нагадаємо, Європарламент прийняв 23 листопада, резолюцію "про протидію пропаганді третіх сторін" і, перш за все, Росії, що викликликало серію публікацій у французській пресі, присвячених аналізу втручання сил проросійського впливу у внутрішню політику Франції.