Депутатка, що виконала танець маорі у парламенті Нової Зеландії, стала мемом

18 листопада 2024, 19:36
Читать новость на русском

В мережі набрало неабиякої популярності відео з парламенту Нової Зеландії, де депутатка виконала танець маорі. Вона стала мемом у соцмережах, з нею роблять тисячі розважальних відео.

Ефектна відповідь депутатки Хану-Равіті Майпі-Кларк на запитання про ставлення до законопроєкту стала вірусною у мережі. Про це повідомляє 24 Канал.

Дивіться також Найрідкісніший кит у світі: у Новій Зеландії викинулася на пляж неймовірна істота

Як танець маорі від новозеландської депутатки став мемом

У новозеландському парламенті 22-річна депутатка Хану-Равіті Майпі-Кларк замість відповіді на запитання про своє ставлення до законопроєкту, порвала його копію і виконала хака. "Haka" означає "танець", у маорі є його різновиди на різні випадки, серед яких, військовий, що виконується перед боєм.

Довідка: У народу маорі загальноприйнятою практикою є виконання хаки відносно того, хто поводить себе образливо, щоб продемонструвати, що ця людина завдала глибокої образи чи болю.

Користувачі соцмереж створили з Майпі-Кларк мем: дивіться відео

Депутатка Майпі-Кларк стала мемом: дивіться відео

Відео з протестом Майпі-Кларк у парламенті Нової Зеландії стало вірусним: відео

Що передбачає закон, навколо якого здійнявся галас

Документ, навколо якого розгорілися дискусії серед депутатів, стосується перегляду Договору Вайтангі 1840 року – угоди між британською короною та маорійськими вождями.

Угода передбачала, що британці отримують право управління землями, водночас маорі гарантувалися обширні земельні володіння та інші права.

Однак, як вважають новозеландці, умови договору не були виконані. У 1975 році було прийнято закон, який мав компенсувати порушення, забезпечивши маорі значні привілеї.

Законопроєкт 2024 року має на меті поширити Договір Вайтангі на всіх мешканців Нової Зеландії. Його ініціатором виступив лідер правої партії "АСТ" Девід Сеймур, який вважає, що закон 1975 року створює привілейоване становище для маорі порівняно з іншими народами країни.

На думку Майпі-Кларк, законопроєкт підриває права маорі та розпалює расову ворожнечу. Девід Сеймур, навпаки, вважає, що саме його бачення покладе край ворожнечі.