Фюле: в Україні використовується вибіркова юстиція у боротьбі з опозицією
Після годинної затримки, майже на валізах, єврокомісар з питань розширення та політики сусідства ЄС Штефан Фюле поспіхом поспілкувався з журналістами.
Каже - вкотре Євросоюз висловлює прагнення завершити підготовку Угоди про асоціацію з Україною вже цього року. Також там не забувають і про безвізовий режим - щоправда лише в довгостроковій перспективі. Та тепер з’явилися нові вимоги ЄС.
В світлі останніх арештів екс-чиновників західні сусіди звернули увагу на порушення прав людини в Україні та використання судової системи для досягнення політичних цілей. Кажуть - допоки українська Феміда не стане об’єктивною, а українці - законослухняними, про спільні з ЄС цінності не варто і думати.
“Якщо хочете почути власне моє враження - в Україні використовується вибіркова юстиція у боротьбі з опозицією. Я розумію, що існує така проблема, але більше про це говорити не хочу. Україна потребує сильної опозиції і влада повинна створити усі умови для такої співпраці”, - сказав член Єврокомісії з питань розширення та політики сусідства Штефан Фюле.
“Найкращий спосіб уникнути будь-яких проблем з правоохоронними органами це не порушувати закон - в уряді чи поза ним. Сьогодні ми ставимо завдання щоб євронорми дотримання законодавства дотримання правил і норм які принайняті в суспільстві поділялися всіма”, - міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко.
Зазначимо, протягом дводенного візиту єврокомісар встиг багато - зустрівся з Президентом Віктором Януковичем і обговорив майбутні євроінтеграційні реформи в Україні, проблеми бізнесу та інвестиційного клімату. А також - пообідав з Юлією Тимошенко і домовився з нею про майбутню зустріч у Брюсселі. Щоправда наразі лідер партії “Батьківщина” невиїзна через порушену проти неї кримінальну справу.