Є кілька варіантів гарантувати безпеку Україні після припинення війни, – ексглава МЗС назвав їх
Гарантувати безпеку Україні після припинення війни можна кількома способами. Насамперед мовиться про повноправне членство в НАТО, але такий сценарій не буде швидким.
Відтак є ще 2 варіанти: двосторонні угоди з неядерними державами або ядерна зброя. Детальніше про кожен з них 24 Каналу розповів міністр закордонних справ України у 2007 – 2009 роках Володимир Огризко.
Цікаво Не фінський, не німецький і не корейський: який сценарій завершення війни реальний для України
Що необхідне для безпеки України
"Є кілька варіантів гарантувати безпеку Україні після припинення війни", – сказав Огризко.
Передусім йдеться про повноправне членство в НАТО, що через Словаччину та Угорщину з великою імовірністю не буде швидким процесом, навіть якщо США та Німеччина змінять свою позицію. За вказівками Кремля, Будапешт та Братислава не дадуть це зробити швидко.
Тоді залишається 2 варіанти:
- двосторонні угоди з ядерними державами – США, Великою Британією та Францією – поодинці або разом, що є кращим варіантом;
- ядерна зброя.
Дивіться також Якщо не НАТО: Зеленський відповів, чи має Україна "запасний" план щодо гарантій безпеки
Наскільки реалістично знову набути ядерну зброю
Коли Україна доєднувалася до договору про нерозповсюдження ядерної зброї, Верховна Рада ратифікувала його з певними застереженнями. Там зазначено, що в разі настання загрози існування України, вона може вийти з цього договору.
Це абсолютно легальний та нормальний процес. Він передбачений міжнародним правом,
– наголосив Володимир Огризко.
І тоді треба пояснювати партнерам, що Україні доведеться йти шляхом набуття ядерної зброї. Оскільки у 1996 році на прохання союзників Київ віддав ядерну зброю Росії, яка тепер використовується проти нього ж, а гарантій безпеки так і не отримав. Інакшого виходу просто немає.
Це неприємно. Це боляче. Але в кінцевому результаті ми зараз говоримо не про теорію, а про практику виживання України. Тому що Росія веде проти нас геноцидну війну й ми мусимо у якийсь спосіб ставити її на місце. Іншого, як взаємна загроза знищення ядерної зброї, у нас просто не залишиться,
– констатував ексглава МЗС.
Нагадаємо, Володимир Зеленський відкинув пропозицію Росії зменшити чисельність української армії до 40 – 50 тисяч, наголосивши на необхідності сильної армії для захисту незалежності країни.