18 лютого 2014, 23:22
2

Гарнітура 3 в 1, роботи для ремонту супутників, комп'ютерно-мозковий інтерфейс

Німці розробили Bluetooth-гарнітуру 3 в 1. Вчені працюють над апаратом, що до дозволяє керувати літальним апаратом за допомогою лише сили думки. NASA створює роботів для ремонту і дозаправки супутників.


Гарнітура 3 в 1

Німецька компанія Bragi розробляє бездротовий навушник під назвою Dash, який поєднає функції власне гарнітури, MP3-плеєра та датчиків для моніторингу спортивної активності.

У компактному водонепроникному корпусі схований цілий набір електроніки. Зокрема, 32-бітний ARM-процесор, модуль Bluetooth 4.0, флеш-накопичувач на 4 Гб, акумулятор, мікрофон. А також є низка сенсорів, які можуть вимірювати температуру тіла, серцебиття, підраховувати кількість спалених калорій, пройдених кроків тощо.

Керувати гарнітурою можна як за допомогою сенсорної поверхні на навушнику, так і з мобільного додатку.

У продажу Dash з'явиться восени, однак замовити ґаджет можна вже зараз на "Кікстартері" за $180.

Ремонтники для супутників

NASA створює роботів для ремонту і дозаправки супутників. Автоматизована система під назвою PROxiTT вже перебуває на етапі випробувань.

Втім, розробники наголошують - це ще не повноцінний дистанційно керований апарат. А скоріше набір технологій, які в перспективі можна буде об'єднати в єдиного робота для обслуговування супутників.

Наразі у NASA тестують 3 основні агрегати: систему перекачування пального, гнучкий паливний шланг та технологію подачі окислювача.

За словами інженерів, ці системи дозволять здійснювати заправку тих супутників, які для цього навіть не проектувалися.

Сила думки

Науковці з Університету Міннесоти працюють над комп'ютерно-мозковим інтерфейсом BCI, який дозволяє подумки віддавати команди електронним пристроям.

Користувачу потрібно одягти спеціальний шолом з набором електродів. Вони передають мозкові імпульси до комп'ютера, який і перетворює їх на зрозумілі техніці команди.

Вже зараз піддослідні можуть подумки керувати невеликим квадрокоптером. Точність управління поки нижча, ніж при використанні звичайного джойстика, однак вдосконалити систему обіцяють найближчим часом.

За словами науковців, ця технологія особливо буде корисною для людей з обмеженими фізичними можливостями. Адже дозволить силою думки керувати всією побутовою технікою.