Гарячий день у Раді: все найважливіше
А у парламенті знову лунали взаємні звинувачення. Депутати не втомлюються критикувати уряд, але жодної пропозиції виходу з політичної кризи наразі не знайшли.
Спікер Верховної Ради України Володимир Гройсман заявив, що у нас немає місяців для виходу з політичної кризи, бо рахунок пішов на дні.
Вже другий день поспіль спікер починає депутатські засідання із закликів подолати політичну кризу. На цьому "конструктив" закінчується. Зі взаємних звинувачень свої виступи починають голови всіх фракцій.
Шанс на реалізацію нової політики міг дати технократичний уряд, створений без партійних торгів, олігархів. Але ця ідея, яку підтримує суспільство, відповідальні політики вчора поховали заявою "Самопомочі" про те, що вона не вступить в будь-яку нову коаліцію під будь-який новий уряд,
— сказав голова фракції "БПП" Юрій Луценко.
У "Самопомочі" наголошують, що не голосуватимуть за жодну кандидатуру прем'єра, доки не призначать нового генпрокурора, змінять склад ЦВК і ухвалять закон про проведення парламентських виборів за пропорційною системою з відкритими списками.
За словами голови фракції "Самопоміч" Олега Березюка "у вищих кабінетах" є домовленість. що уряд має бути затриманий до осені, щоб працювали його корупційні, олігархічні схеми.
Восени хочуть влаштувати фантастичну політичну кризу, аби провести вибори за старим законодавством, для того, щоб консолідувати олігархічний режим в країні,
— зазначив Березюк.
Підсилює гостроту парламентських дискусій екс-прем'єрка Юлія Тимошенко. На її думку, криза досягла апогею, бо українці хочуть відставки Яценюка. Як доказ, вони принесли до зали бандеролі із підписами.
Я хочу, щоб ви подивилися. По всій країні збирають підписи за відставку Яценюка, тому що 90% сьогодні людей хочуть цієї відставки, Цими коробками можна сьгодні заставити залу ВРУ, вся країна вимагає відставки Яценюка, поставте нарешті на голосування цю постанову. І хто не проголосує — хай бере відповідальність за те, що буде робитися,
— підкреслила голова фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко.
Відправити у відставку прем'єра одноосібно спробував позафракційний депутат Сергій Міщенко. Він зареєстрував відповідну постанову. Та регламентний комітет визнав її незаконною і відхилив.