"Газпром" відмовився бронювати додаткове прокачування газу через Україну та Польщу на лютий

17 січня 2022, 16:46
Читать новость на русском

Російський "Газпром" забронював транзитні потужності України на лютий 2022 року. Однак газовий монополіст відмовився від додаткових потужностей нашої країни та польської ділянки газопроводу "Ямал –Європа".

У 2022 році згідно з транзитним договором, "Газпром" може використовувати 40 мільярдів кубометрів українських транзитних потужностей. Тобто Росія може транзитувати 109 мільйонів кубометрів блакитного палива щодня. Однак не використовує ці потужності.

Зверніть увагу "Газпром" хоче "заднім числом" підвищити ціну на газ для Польщі

"Газпром" використовує менше половини потужностей

За перші тижні січня "Газпром" використав менше половини запропонованих потужностей – 53 мільйони кубометрів на добу. Однак Оператор ГТС запропонував компанії потужності за двома маршрутами: на газовимірювальній станції Суджа було запропоновано 9,8 мільйона кубометрів на добу, ще 5,2 мільйона кубів на добу — на ГІС "Сохрановка". Усіх їх "Газпром" відхилив.

На цей місяць "Газпром" забронював 19,3 мільйона кубометрів на добу додаткових потужностей в України, але не використовує їх. У грудні російська компанія не бронювала додаткових потужностей, однак за потреби викуповував їх на щоденних аукціонах.

Компанія EuRoPol Gaz, яка володіє частиною газопроводу "Ямал – Європа", яка становить 683 кілометри, запропонувала 89 мільйонів кубометрів на добу. Однак "Газпром" відмовився від цієї пропозиції.

Зверніть увагу! Відмова "Газпрому" закуповувати додаткові транзитні потужності в другій половині 2021 року стала передумовою значного подорожчання газу в Європі. Через такі дії Росії запаси блакитного палива в європейських газосховищах зменшилися. Вартість газу досягла абсолютного максимуму – до 2 000 тисяч доларів за кубометр. Ці дії Кремля називають тиском на Європу, щоб пришвидшити запуск газопроводу "Північний потік-2".

До теми пропонуємо сюжет про економічні підсумки 2021 року: дивіться відео