Генерал пояснив агресивну поведінку Росії історичними коренями її мешканців

9 вересня 2016, 09:12
Читать новость на русском

Політика Росії як держави, характер поведінки росіян, їх загарбницькі прагнення є наслідком гносеологічних та історичних коренів. Стратегічні підходи сучасної Росії великою мірою також продиктовані ними.

Таку думку в коментарі Обозревателю висловив екс-заступник начальника Генштабу ЗСУ, генерал-лейтенант запасу Ігор Романенко.

Якщо подивитися гносеологічні корені цієї держави, цього народу, тоді можна зрозуміти багато. Подивитися не так, як вчили у радянські часи росіяни, а на ті питання, які вони позакривали,
– сказав він.

Генерал навів приклад перепису населення, проведеного до створення Радянського союзу в межах радянської Росії в 1920 році. Згідно з ним, тоді на цій території проживало понад 70 млн українців, "росіян було менше". Додатковим підтвердженням цього факту слугують карти України 1918-1919 років.

Що треба було зробити в державі, щоб змінити ситуацію? Русифікація з елементами геноциду у вигляді Голодомору і всього іншого, щоб ситуація значно змінилася. І вона змінилася,
– розповів генерал.

Читайте також: Чи готові росіяни повернути Крим Україні

Романенко також нагадав про "цікаві генетичні дослідження" росіян та українців. Як виявилося, "росіяни – це здебільшого угро-фінські племена, азіатські". "Результати цих досліджень також закрили", – додав він.

Петро Перший платив данину кримському хану. Росіяни взяли від старослов'янської російську мову, хоча насправді, за своїм корінням, вони більше відносилися до ординського ханства, ніж до слов'ян,
– заявив генерал.

Таким чином, "якщо подивитися на всі ці коріння, то зрозуміло, що з них витікає те, що зараз відбувається і, можливо, буде відбуватися далі. Їх стратегічні підходи", – констатував Романенко.