Геотермальна енергетика - енергія з гарячих джерел та термальних підземних вод

28 квітня 2011, 11:08
Читать новость на русском

Цього разу ми розповімо про геотермальну енергетику. Людство вже давно навчилось отримувати енергію з гарячих джерел та термальних підземних вод. Найуспішніше технологію використовують в Ісландії - країні природних контрастів.

Тут понад 700 гарячих джерел. І це при тому, що Ісландія - “країна льодовиків” - знаходиться в полярних широтах. Гейзери забезпечують 20% потреб острова в електроенергії.

Енергію своїх надр ефективно використовує і Австралія. Бурінням свердловин і дослідженням їх рентабельності займається чимало компаній. Лідером з-поміж них є Петратерм. Чотирикілометрова свердловина в австралійській пустелі - одна з останніх розробок компанії.

На розпечені граніти, яким викладене дно шахти, геологи виливають воду. Спеціальні свердловини виводять на поверхню розігріту пару. Вона потрапляє на турбіну, обертає її і генерує електроенергію. Принцип дії простий, як і все геніальне.

У 2015 році геологи планують запустити цілий гірничодобувний комбінат, який працюватиме виключно на цій геотермальній енергії. Чимало людей задаються питанням: навіщо Австралії, обдарованій ідеальними умовами для розвитку сонячної, вітрової і гідроенергетики, вкладати гроші в геотермальні свердловини? Виявляється, геотермальна енергія вдвічі дешевша, ніж енергія вітру, і в 10 разів, ніж сонця.

Гідротермальні ресурси, які зараз використовує людство, це лише 1% теплового запасу надр. Тож якщо у вас вдома без діла завалялися кілька мільйонів, тепер Ви знаєте у що їх варто вкласти.