Геращенко розповіла про зміни у ставленні ПАРЄ до агресії Росії

20 червня 2016, 17:49
Читать новость на русском

У Парламентській асамблеї Ради Європи відчувається пом'якшення риторики стосовно Росії. У ПАРЄ закликають повернути делегацію агресора до кінця року.

Про це написала представник України в гуманітарній підгрупі тристоронньої контактної групи щодо мирного врегулювання конфлікту на Донбасі Ірина Геращенко на своїй сторінці у Facebook.

"Ситуація у ПАРЄ дуже непроста. Росія задіює значні ресурси і працює з політичними групами. Ми відчуваємо зміну позицій, пом'якшення риторики, заклик повернути росіян вже цього року. Змінюється ситуація навіть в тих групах, що традиційно підтримували Україну в нашій боротьбі за європейські цінності і права людини", — пише Геращенко.

Наша маленька делегація в ПАРЄ майже в повному складі. Надія десь в оточенні ЗМІ, які супроводжують кожен іі крок першог...

Опубліковано Iryna Gerashchenko 20 червня 2016 р.

Вона зазначила, що такі настрої панують у Європейській народній партії, групах лібералів та консерваторів. У групі соціалістів, за словами першого віце-спікера, ще складніше.

"Ще один тривожний сигнал: чи не вперше в історії ПАРЄ доповідачу К. Зеленковій (Чехія) (доповідач комітету ПАРЄ з політичних питань і демократії, — 24), що готує доповідь про наслідки війни на Донбасі, відмовили у пролонгації терміну роботи над доповіддю, попри загострення ситуації на Донбасі", — наголосила Ірина Геращенко.

Читайте також: Президент ПАРЄ виголосив промову на адресу Савченко

За словами Геращенко, що на сесії ПАРЄ українська делегація розповість про погіршення ситуації на Донбасі і те, якими наслідками для Європи може обернутися безкарність Росії, якщо санкції проти агресора будуть пом'якшені.

Україна зараз дійсно захищає світ від тотальної зради принципів і колись нинішнім європейським політикам буде соромно за їх конформізм. Але нам потрібно вистояти і не дати РФ жодного шансу не бути покараною за війну і вбивства українців,
— зазначила вона.

Довідка: Конформізм — термін, що означає безапеляційне визнання існуючого стану речей, законів та норм, безумовне схиляння перед авторитетами, ігнорування унікальності поглядів та інтересів.