Героями України стають політики, посадовці та економісти
Хто він, герой України? Окрім спортсменів, Яни Клочкової Андрія Шевченка та братів Кличків на думку ніхто спадає ані політологам, ані пересічним українцям.
Тим часом, в Україні понад 250 "офіційних" героїв. Більшість з них у списку - політики, високопосадовці, бізнесмени та економісти.
“Це повинна бути людина, яка працювала на благо України, всіх людей. Хоча знаєте, я б назвав все ж таки Амосова”, - каже Олександр.
“Це не політик має бути. Це технік, якийсь там”, - каже Едуард.
“Політик перш за все повинен зробити щось для людей, в нас поки таких за 20 років не має. Можливо Чорновіл, от це єдина людина, яка щось зробила для людей, але його прибрали в свій час, а зараз повний безлад”, - каже Валентина.
Героїв України має визначати комісія із двох підрозділів, - кажуть політологи. Перша - президентська, друга - громадська, якої насправді ніколи в Україні не було.
“Герой, це людина, яка своєю працею щось зробила, навіть цей же ж Амосов, а людина, яку ми може і знаємо особисто. Люди, які отримують це звання по заслугам, а не тому що хотіли його отримати. Ви подивіться на наших героїв, всі вони їздять на найкращих машинах, які тільки можуть бути в світі, живуть у найкращих будинках, ви подивіться саме ті, які живуть не по заслугах, а тому що хотіли”, - каже політолог Віталій Бала.
Чим гірше ставлення суспільства до влади, тим більше нагороджують політиків, - помітили експерти. І кожна нова влада бере на СЕБЕ відповідальність обирати гідних високого звання. Натомість, імена справжніх героїв самі політики здебільшого використовують під час власних електоральних баталій.